Závěrečné kolo sezony na okruhu Ricarda Torma je posledním závodem MotoGP pro Valentina Rossiho i jeho současný team Petronas Yamaha SRT.

Tento víkend bude pro Valentina Rossiho i pro Andreu Doviziosa velmi emotivní, protože sezona 2021 končí závodem Gran Premio de la Comunitat Valenciana, který je zároveň po 26 letech posledním závodem MotoGP pro Rossiho a po 3 letech pro tým Petronas Yamaha Sepang Racing Team.

Po neuvěřitelných 22 letech v královské kategorii ukončí Rossi tento víkend svou kariéru v MotoGP ve Valencii, tedy na okruhu, kde dvakrát zvítězil, sedmkrát vystoupil na stupně vítězů a třikrát startoval z pole position.

Po zisku bodů v posledních třech závodech, včetně umístění v první desítce při GP EmiliaRomagna, bude Ital doufat, že si tuto sérii udrží a poskytne svým fanouškům o víkendu něco navíc, aby se mohli radovat, až bude říkat “ciao” své žlutě oděné armádě.

 

 

Valentino Rossi

„Valencie je vždy zvláštní víkend a může být v různých ohledech náročným závodem, zejména proto, že se vždy jedná o poslední kolo roku, tedy s výjimkou loňského roku, kdy jsme skončili v Portugalsku. Nicméně je to místo, kde jsem zažil několik velmi dobrých časů. Doufám, že nám tam bude přát počasí, abychom se mohli soustředit na to, abychom závěrečný závod zakončili v první patnáctce a získali další body.“

„I když to bude můj poslední závod v MotoGP, cítím se normálně a myslím, že je to v pořádku, zejména proto, že to byla velmi dlouhá sezona. Možná, že dny po tomto víkendu budou letos jiné, ale uvidíme. Doufám, že budu mít příležitost říct svým fanouškům “ciao” v dobrém a poděkovat jim za podporu.“

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha-racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno