Na Slovakiaringu pokračuje první kolo šampionátu Alpe Adria a zde jsou výsledky nedělních závodů.

Supermono

Nedělní program na Slovakiaringu začal krátkými ranními Warm Upy a poté už se rozjely závody. Jako první na trať vyrazili jezdci kategorie Supermono, které čekal sprintový závod na šest kol. Hned v úvodu závodu několik jezdců spadlo, ale měli by být v pořádku. Závod s přehledem ovládl Jerry von de Bunt, který byl nejrychlejší na trati a v cíli tohoto krátkého zvodu byl s náskokem téměř 27 vteřin. Na druhém místě se celou dobu držel Johann Karl a o třetí místo to bylo v závěru závodu zajímavé. Většinou tu jel Nico Kehrer, ale z pódia se nakonec radoval Galip Satici. Z našich jezdců dojel na 7. místě Ladislav Vojtko a osmý skončil Libor Kamenický.

Výsledky závodu

Alpe Adria Cup 600 a 1000

Další závod v pořadí čekal jezdce Alpe Adria Cupů, kdy spolu vyjeli dohromady jezdci třídy 600 a 1000, protože jejich startovní pole nebylo moc početné. O vítězství ve třídě 1000 to bylo celý závod napínavé mezi Robinem Kraaikampem a Radoslawem Brandeburou. Z vítězství se nakonec radoval druhý jmenovaný. Stupně vítězů doplnil český závodník Radek Kubišta. Ve třídě 600 sice jeli jen tři jezdci, ale i tak to bylo o vítězství podobně napínavé, jako v silnější třídě. Vítězem se nakonec stal Petr Svoboda před Amirem Osmanovicem a třetí skončil Michal Knezovič.

Výsledky závodu

Supersport 300

Nedělní dopolední program uzavřeli jezdci kategorie Supersport 300, která je oproti předchozím třídám velice zastoupená. Po včerejších skvělých výsledcích byli samozřejmě nejsledovanější jezdci ACCR Czech Talent Teamu – Willi Race, když Oliver König startoval z pole postition a Vojtěch Schwarz ze třetího místa. I další čeští jezdci měli dobré startovní pozice, z pátého místa jel David Kubáň a z šestého Miloslav Hřava. Závodu se zúčastnili také Markéta Strnadová a Radek Lamich.

Nejlepší start do závodu předvedl David Kubáň, který se ujal vedení, nicméně během prvního kola se na čele odpoutala dvojice Oliver König a Maxim Repák. Závod tak měl podobný průběh jako včera a oba dva si pozice několikrát prohodili a ujeli ostatním. Dlouhou dobu si Oliver König v dalších kolech držel vedoucí pozici, ale Maxim mu stále dýchal na záda. V sedmém kole se Maxim na chvíli ujal vedení, ale hned o kolo později mu to Oliver vrátil. Bohužel poté z nějakého důvodu Oliver trochu zpomalil a slovenský jezdec ho opět předjel. Ten si ale vedoucí pozici dlouho neužil, protože stejně jako včera nakonec spadl. Oliver tak zůstal na čele osamocený a nikým neohrožený si dojel pro druhé vítězství víkendu.

O poslední místa na stupních vítězů se nejprve přetahovali Vojtěch Schwarz a Míla Hřava, ale ti hned na začátku závodu spadli. O pódium tak jeli Mate Szamado, Jiří Nespěšný a David Kubáň. Druhý v cíli byl nakonec Mate Szamado, který se od ostatních také odtrhl. Pódium doplnil Jiří Nespěšný, který jen o 0,027 s porazil Davida Kubáně. Markéta Strnadová závod dokončila na 11. místě a Radek Lamich byl o dvě pozice dál.

Výsledky závodu

Superstock 600

Odpolední program na Slovakiaringu rozjeli jezdci třídy Superstock 600, která je nejpočetnější v tomto víkendu. Závod nám přinesl skvělou podívanou a bitvu o vítězství, která byla od prvního kola až do cíle. O první pozici tu proti sobě jeli Felix Nassi, Richard Bodis a Martin Vugrinec. Hlavně poslední kolo bylo velice napínavé, kdy od sebe Martina Vugrince a Richarda Bodise dělily jen tisíciny vteřiny. Rozhodovalo se až v posledních metrech závodu a vítězem se stal Martin Vugrinec. Richard Bodis skončil druhý s rozdílem jen 0,048 s. Stupně vítězů doplnil Felix Nassi, který na oba jezdce před sebou ztratil půl vteřiny a už se do závěrečného souboje o vítězství nezapojil. Nejlepším z Čechů byl čtvrtý Michal Chalupa.

Výsledky závodu

Supertock 1000

Dnešní závod třídy Superstock 1000 byl po včerejším těžkém pádu bez účasti Michala Filly a Michala Práška a víceméně ani nebyl tak zajímavý, protože na čele se nic nedělo. Během prvního kola se na první místo dostal Christofer Bergman, který nakonec pozici udržel až do cíle a oslavil vítězství. Na druhém místě to vypadalo také stejně, kde kroužil sám Arnaud Friedrich. O třetí místo to bylo nejzajímavější, protože tu jela početná skupina, kde jeli i čeští závodníci. Na třetím místě se nakonec odtrhl Marek Szkopek a na ostatní zbyl boj o čtvrté místo. Zde jel chvíli Karel Pešek, ale v závěru závodu se na čtvrté místo dostal Dominik Jůda. Závod dokončil jen deset jezdců.

Výsledky závodu

Superbike

Předposlední závod nedělního programu patřil třídě Superbike, který byl vypsán na 13 kol. Do závodu nejlépe odstartoval Pawel Szkopek, kterého pronásledoval včerejší vítěz Karel Hanika. Pro Káju nakonec závod skončil velice brzy, když spadl v první zatáčce druhého kola. Naštěstí se mu nic nestalo, ale do závodu už se nevrátil. Pawel Szkopek si dál udržoval první pozici a navíc se začal ostatním postupně vzdalovat.

Dlouho to vypadalo, že se závod dokrouží, ale nakonec se pár kol před cílem o druhé místo sjela trojice Toni Finsterbusch, Marek Szkopek a Ondřej Ježek. Všichni v posledních kolech předvedli několik hezkých soubojů a druhou pozici nakonec získal Ondřej Ježek, který tak ze Slovenska odváží dvě druhá místa. Stupně vítězů doplnil Toni Finsterbusch.

Výsledky závodu

Supermono

Na závěr nedělního programu čekal jezdce kategorie Supermono druhý závod. Ten byl vypsán na 9 kol a opět ho nejlépe zvládl Jerry von de Bunt, který znovu vyhrál stylem start – cíl. O druhé místo se nakonec předháněli Johann Karl a Daniele Scagnetti, kteří si párkrát prohodili pozici. Lepší byl na konec Joahnn Karl, takže Daniele Scagnetti skončil třetí. Libor Kamenický závod dokončil na 8. místě a Ladislav Vojtko dojel devátý.

Výsledky závodu

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno