Dnes se v Jerezu odjel jednodenní test královské třídy MotoGP a zde jsou výsledky.

Závodníci královské třídy se hned po polední Velké ceně vrátili zpátky na trať, když je v Jerezu čekal jednodenní test. Zítra je tu vystřídají jezdci Moto2 a Moto3, takže všichni dostali příležitost se po úvodu sezóny ještě lépe připravit na nadcházející evropské závody.

Nejrychlejším jezdcem dnešního testu byl vítěz sobotní kvalifikace Fabio Quartararo ze satelitního týmu Petronas Yamaha. Fabio patřil celý den mezi nejrychlejší a den ukončil s časem 1:36,376. Jeho týmový kolega Franco Morbidelli nebyl také tak daleko, když obsadil místo třetí. Dnes navíc testoval nové aerodynamické kapoty, které až doposud měli k dispozici jen jezdci továrního týmu. Mezi oba dva se vklínil Cal Crutchlow, takže jsou na čele tři satelitní jezdci.

Místo čtvrté obsadil Pol Espargaro s KTM, která si na test připravila spoustu nových věcí, které by měly zlepšit jejich balíček a být v příštích závodech konkurenceschopnější. Pětici nejlepších doplnil Maverick Viñales, který byl dnes nejaktivnějším jezdcem na trati s najetými 94 koly. Druhý nejaktivnější jezdec byl Jorge Lorenzo, který zajel jen o kolo méně ve snaze zajet s Hondou co nejvíce kilometrů pro zlepšení jeho adaptace na tento stroj. Jeho týmový kolega Marc Marquez měl dnes k dispozici tři motorky, když jezdil na stroji Stefana Bradla. Karel Abraham den ukončil na 19. místě se ztrátou 1,696 s.