Výsledky pátečních tréninků Grand Prix Španělska.

Na okruhu v Jerezu se dnes rozjela čtvrtá Velká cena letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů. Jezdci tak mohli vyzkoušet nový povrch, o kterém se včera hodně mluvilo během tiskové konferenci. Podmínky jsou od rána v Andalusii dobré. Vzduch z 20°C vystoupal na 24°C a trať měla během odpoledne 45°C. Celou dobu bylo slunečno.

Program španělské Grand Prix začal pátečními volnými tréninky a jako první vyrazili na trať jezdci nejslabší třídy Moto3. Zde měl nejlepší výkon Niccolò Antonelli, který během druhého volného tréninku zajel čas 1:46,795. Na druhém místě skončil jeho týmový kolega Tatsuki Suzuki, kdy oba dva jezdce týmu Paola Simoncelliho dělí jen 0,093 s. Třetí pozici obsadil Raul Fernadez, který je tak nejlepším domácím závodníkem. Místo čtvrté získal díky dopolednímu času John McPhee.

Spousta jezdců si během odpoledního tréninku nezlepšila časy, což jsme viděli napříč všemi třídami. Byli to také týmoví kolegové Jakub Kornfeil a Filip Salač. Kuba i se zlomenou klíční kostí z Ameriky zajel dopoledne čas 1:47,453 a se ztrátou 0,401 s obsadil pěkné osmé místo. Filip skončil s časem 1:47,952 a ztrátou 0,9 s na dvacáté pozici. Během odpoledne ani jeden svůj čas na kolo nezlepšil a tím pádem se propadli v kombinaci časů na 14. a 27. místo.

Jako druzí vyrazili na španělskou trať jezdci královské třídy MotoGP. Mezi nimi měl během ranního tréninku nejlepší výkon Marc Marquez, který se jako jediný dostal s časem pod hranici 1:38. Během odpoledne ale tento čas vylepšil Danilo Petrucci na hodnotu 1:37,909 a byl tak nejrychlejším jezdcem na trati. Marc Marquez proto v kombinaci časů skončil druhý se ztrátou jen 0,012 s. Místo třetí obsadil Petruxe týmový kolega Andrea Dovizioso, jehož rozdíl je 0,097 s. Čelo startovního pole je velice vyrovnané, protože o dalších jen 0,039 s dál je Jorge Lorenzo, který stejně jako Marc zajel své maximum dopoledne. Top5 doplnil Cal Crutchlow se ztrátou 0,195 s. Rozdíly jsou opravdu malé, když osmý Fabio Quartararo ztrácí rovných 0,3 s a do ztráty jedné vteřiny se vešel i devatenáctý Johann Zarco.

V závěru odpoledního tréninku přišlo krátké přerušení po pádu dvou jezdců. V páté zatáčce nejprve spadl Karel Abraham a hned poté tu spadl Bradley Smith a Danilo Petrucci kvůli oběma pádům musel vyjet mimo trať. Po krátkém úklidu byl trénink opět spuštěn a jezdci mohli dokončit poslední necelé tři minuty. Český závodník v kombinaci časů obsadil 22. místo s časem 1:39,532. Startovní pole uzavírá Hafizh Syahrin, který odjel jen tři kola a spadl. Zbytku tréninku už neodjel, ale měl by být v pořádku.  Závodů se na divokou kartu účastní i testovací jezdci Bradley Smith a Stefan Bradl. Dění na trati sledoval již v barvách KTM Dani Pedrosa, po kterém tu byla pojmenována šestá zatáčka.

Závěr dopoledního i odpoledního programu patřil jezdcům třídy Moto2, u kterých během druhého volného tréninku k výrazným změnám v pořadí nedošlo. Ve výsledku se zlepšili jen čtyři závodníci a tím nejlepším byl až desátý Marcel Schrötter. Na čele tak zůstalo v kombinaci časů stejné pořadí, jako dopoledne. Nejlepším jezdcem byl domácí Jorge Navarro s časem 1:41,819. Na druhém místě skončil Brad Binder a třetí pozici získal jeho týmový kolega, mistr světa Moto3 a tím pádem letošní nováček Jorge Martin, pro kterého je to skvělý výsledek a start domácí Grand Prix. Překvapivě tak na čele nemáme ani jednoho zástupce na Kalexu, když vyhrál Speed Up a za ním jsou dvě KTM. Nejlepším jezdcem Kalexu je čtvrtý Thomas Lüthi. Top5 doplnil Remy Gardner.

Kombinované časy třídy Moto3

Kombinované časy třídy MotoGP

Kombinované časy třídy Moto2

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno