Letos se výzvy IRON RIDER CHALLENGE® konaly již druhým rokem. K slovenské a české výzvě se nově přidala polská. Celkem se tedy letos konaly tři lokální výzvy a organizátoři registrují zájem o další rozšíření.

 

V uplynulých třech týdnech, konkrétně ve dnech 31.8., 7.9. a 14.9.  vystartovali zaregistrovaní jezdci do jednotlivých lokálních IRON RIDER CHALLENGE® výzev. Jako první se konala nová polská výzva pořádaná zastoupením Harley-Davidson Katowice. Druhou výzvou v pořadí byla slovenská výzva organizovaná bratislavským zastoupením Harley-Davidson. Třetí, a poslední letošní výzva v pořadí, odstartovala z dealerství Harley-Davidson Praha.

Celkem se na letošní IRON RIDER CHALLENGE® zaregistrovalo přes sto jezdců na motocyklech různých značek. Z toho rovných 20 žen, kdy jen 3 představovali spolujezdkyně a zbylých 17 jezdkyně na vlastních motocyklech! Jen necelou třetinu z celkového počtu zaregistrovaných, konkrétně 37, tvořili jezdci na motocyklech značky Harley-Davidson. Zbylé dvě třetiny představovali jezdci na motocyklech značek Benelli, BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, Royal Enfield, Suzuki, Triumph a Yamaha. Pražské výzvy se zúčastnily a zároveň výzvu zdárně dokončily dokonce i dvě Jawy, jedna ze 60 let, a jeden skútr Piaggio! Do pomyslného cíle všech tří lokálních výzev nakonec dorazilo celkem 53 jezdců, kteří si odnesli nejen intenzivní zážitek, ale i zasloužený odznak IRON RIDER CHALLENGE® 2019.

 

 

 

 

Kontaktní osoba:

Martin Cieslar, e-mail: martin@events4riders.com , tel.: +420 601 391 940

 

Co to je IRON RIDER CHALLENGE®

NON OMNIA POSSUMUS OMNES “Všichni nemůžeme všechno”. IRON RIDER CHALLENGE® je ultimátní 24 hodinová vytrvalostní jízda určená všem jezdcům na motocyklech libovolné značky. Jedno místo, jeden start, jeden cíl, jedno kolo = 100 km. Musíš ujet 11 kol. Celkem tedy 1100 km! Jsi připraven?

  • Výzva IRON RIDER CHALLENGE®je určená všem jezdcům na motocyklech libovolné značky. Zde nerozhoduje kubatura, výkon ani značka motocyklu.
  • IRON RIDER CHALLENGE®není rychlostní závod! Je to extrémní zkouška odolnosti a vytrvalosti, kterou dobrovolně podstoupí jen ti nejodhodlanější. Nezáleží zda dojedeš první nebo poslední, ale zda to dáš!
  • První kolo jedeme společně. Ostatní kola individuálně nebo v individuálně vytvořených skupinkách. Na startu dostaneš roadbook. Do roadbooku se zaznamenávají tvá ujetá kola. Na každé kolo je v roadbooku stanovené časové okno, do kterého se musíš vejít. Tím regulujeme tvou rychlost s ohledem na bezpečnost, nezbytný odpočinek, občerstvení a dotankování motocyklu. Pokud budeš moc rychlý, a to nechceme, pustíme tě do dalšího kola až po uplynutí minimálního stanoveného času. Naopak, pokud prošvihneš maximální možný čas pro dané kolo, končíš a započítávají se jen tvá kola zajetá ve stanoveném časovém okně. IRON RIDER CHALLENGE® se jede za každého počasí!
  • Tento unikátní motocyklový event si klade za cíl spojit všechny skutečné motocyklové nadšence bez rozdílu. IRON RIDER CHALLENGE® slibuje jedinečný zážitek, nová přátelství a nepřenositelnou zkušenost. To vše s důrazem na bezpečnost.
  • Startovné činí 800 Kč (35 Euro zahraniční výzvy). Za své peníze získáváš automaticky nárok na roadbook a ročníkové tričko ve zvolené velikosti. Po ujetí 5 kol získáváš nášivku. Po ujetí 8 kol k této nášivce získáváš kilometrovník s označením ujetých 800 km. Po dosažení cíle, tedy po ujetí všech 11 kol, získáváš kilometrovník s označením ujetých 1100 km a odznak IRON RIDER CHALLENGE®! Tak hodně štěstí a jdi do toho!

 

 

 


zdroj: TZ, foto: Jan Altner

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno