Byvalý mistr světa pětistovek Wayne Gardner se nechal slyšet, že by byla velká chyba soupeřů, kdyby po nevydařených testech na Ducati začali odepisovat Valentina Rossiho

Valentino Rossi byl v předsezonních testech pouze na patnáctém místě ze všech sedmnácti pilotů, kteří ve Valencii po posledním závodě testovali. Jenom pro doplnění si připomeňme, že Rossi odešel po sedmi letech od továrny Yamaha, kterou vyměnil za domácí Ducati.

Rossiho zranění ramene, které si už nechal operovat, se často zmiňovalo jako limitující faktor v předsezonních testech. Australský šampion Wayne Gardner si ale myslí, že pokud bude Rossi zdravý a udělá potřebné změny na motocyklu Ducati, bude opět silou, se kterou se bude muset počítat.

“Vypadá to, že všichni v italských médiích už Valentina pro rok 2011 odepsali. Všichni se shodují na tom, že změna značky byla unáhlená a že příští rok bude obrovským zklamáním.”

“Věřte mi, že myslet takhle by byla obrovská chyba”.

“Zatímco spousta lidí očekávalo, že bude Valentino okamžitě velmi rychlý, mě vůbec nepřekvapilo, že nebyl. V minulosti jsem měl možnost jezdit na Ducati MotoGP a můžu potvrdit, že to jsou hodně specifické motorky. Musíte je pochopit a zvyknout si na ně. Vyžadují totiž úplně jiný přístup k jezdeckému stylu”.

Nyní bude hodně záležet na tom, jak rychle dokáže továrna zareagovat na Rossiho požadavky ve změně nastavení Desmosedici. Další testy jsou naplánované na začátek roku.Wayne Gardner na pětistovce Honda NSR

Foto: Archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno