V pátek se v Misanu rozjela další Grand Prix letošní sezóny MotoGP a díky divoké kartě se ve třídě Moto2 opět představil český tým WILLIRace racing team. Jak hodnotí první den?

Páteční tréninky v Misanu pro tým začaly se zcela nově poskládanou motorkou. Měli jsme tu sice možnost testovat, ale bylo to s jiným rámem a tak se muselo začít vše od znovu. V prvním ranním tréninku Sheridan Morais zajel svůj nejrychlejší čas s hodnotou 1:41,342. Do druhého tréninku se zapracovalo hlavně na nastavení podvozku, Sheridanovi se podařilo zrychlit na čas 1:40,468. Na zítra máme připravené další změny, které by měli vést k lepšímu výsledku. Děkujeme všem partnerům a vysloveně Liborovi Hubíkovi z PSí Hubík, za neuvěřitelně rychlou pomoc s kombinézami s airbagem, které musí mít každý stabilní jezdec šampionátu a nově i jezdci na divokou kartu.

Sheridan Morais

Josef Kubíček – manažer týmu

“V prvním volném tréninku bylo zásadní doladit motorku, proto bylo potřeba vícekrát zastavit v boxu. Postavili jsme kompletně nový Kalex z úplně nových dílů, takže tam bylo potřeba sladit spoustu věcí a udělat základní nastavení. Ve druhém tréninku jsme měli možná trochu větší očekávání. Časový rozdíl byl dnes větší než v Brně. Na zítra si ale věříme a Sheridan je s motorkou spokojený a tak na to musíme koukat pozitivně. Zajíci se sčítají až po honu.”

Sheridan Morais

“Dnešní den byl pro mě i pro tým hodně náročný. Ráno jsme zde museli začít s úplně novým motocyklem. Náš nejrychlejší čas nebyl dle našich očekávání, ale víme kde se musíme zlepšit. Zítra si musíme vyzkoušet hlavně závodní tempo, ale zajet rychlé kolo je také důležité.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno