Počáteční vlna, kdy byly během roku k vidění desítky nových motorek na základu BMW R nineT, je sice už za námi, ale stále se dá mluvit o oblíbeném základu. Vždyť mezi moderními retro motorkami je jen málo těch opravdu silných a moderně fungujících. A na tom právě v belgické dílně Workhorse Speedshop stavěli – motorka má nejen vypadat, ale také uspokojit jezdcovy choutky na silnici. A tyhle choutky byly očividně dost divoký.

 

Brice, který svou dílnu Workhorse Speedshop (web) založil po třech letech práce pro další známou belgickou garáž Kruz Company, se rozhodl NineT postavit ve stylu starších závodních trackerů a zároveň ho co nejvíc opticky odlehčit. Takže se poroučel airbox i další nepotřebné vnitřnosti a je pěkně vidět skrz. Na rám přidal rovnou vrchní linku, kterou kopíruje nádrž, sedlo od holandských mistrů Silver Machine a zakončuje ji drobný blatníček se zapuštěným brzdovým světlem. Nádrž si Brice vyrobil sám a její krásné tvary doplňuje závodnické plnění.


Motor si zasloužil nadechnout a vydechnout, takže otevřené filtry doplnila výfuková soustava s dvěma parádními bambitkami TYGA Performance. Olejový chladič se přestěhoval hod přední části, aby doplnil jednoduchou závodní masku s vestavěným světlometem. Brzdové pumpy od Bremba, široká řídítka, koncové blinkry od Motogadget, závodní slicky, luxusní lakování a hotovo. Líbí?

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno