Dvanáctým místem se dnes Ondřej Ježek rozloučil se závodním víkendem v Misanu Adriaticu a zapsal 4 mistrovské body do celkové klasifikace MS Superbike.

Nedělní jízda Superbiků byla opět ovlivněna mnoha pády a technickými závadami. Ty se naštěstí vyhnuly jezdcům týmu Grillini Racing, když Ayrton Badovini i Ondřej Ježek spolu bojovali prakticky do posledního kola a obsadili 11. resp. 12. místo v cíli.

“Tento víkend nám docela šla karta. S technikou jsme se sice nikam neposunuli a s Ayrtonem jezdili na konci startovního pole, nicméně jsme neudělali žádnou chybu a získali cenné body. Trochu mě mrzí, že jsem dnes nedojel ještě lépe. Celý závod jsem na svého kolegu dotiral a měl na to ho předjet. Od půlky závodu jsem bojoval s problémem nastavení zadní kyvne vidlice, což mělo za následek skákání řetězu na rozetě. Hodně mě to brzdilo na výjezdech a v posledních třech kolech se problém tak zhoršil, že jsem raději úplně ubral, abych řetěz neztratil,” popsal své potíže v závodě Ondřej Ježek. “S cennými body do tabulky jsme samozřejmě spokojeni, když se nedá bojovat více vepředu, tak alespoň nejezdíme domu s prázdnou,” dodal brněnský závodník.

Za tři týdny pokračuje seriál WorldSBK v Kalifornii na legendárním okruhu Laguna Seca, kde Ondru čeká premiéra. “Hodně se tam těším, ale bude to asi velká dřina. Není tam kde si odpočinout a bude velké horko.”

 

Pořadí II.závod WSBK  Misano 2017:

1. M. MELANDRI            ITA           Ducati Panigale R
2.  J. REA                     GBR          Kawasaki ZX-10RR           + 1.113
3.  T. SYKES                 GBR          Kawasaki ZX-10RR           + 1.285
4.  M. VAN DER MARK    NED          Yamaha YZF R1                + 13.364
5.  E. LAVERTY              IRL           Aprilia RSV4 RF                + 19.917
….12. O. JEŽEK               CZE          Kawasaki ZX-10R           + 1’10.654

Průběžné pořadí v šampionátu:
1. J. REA                    296 bodů
2. T. SYKES                246 bodů
3. C. DAVIES              185 bodů
4. M. MELANDRI          163 bodů
5. A. LOWES               141 bodů
….22. O. JEŽEK                12 bodů

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno