Dle aktuálních informací nemá Aprilia pro příští rok tým, který by provozoval její tovární formaci a je pravděpodobné, že motocykly Aprilia na startu neuvidíme

Dle nejnovějších informací visí nad působením italské továrny Aprilia v šampionátu Mistrovství světa Superbiků v sezoně 2016 opět jeden velký otazník. Již dříve jsme vás informovali o tom, že současné partnerství Aprilie a týmu Red Devils Roma zanikne s koncem letošní sezony.
 
Zároveň bylo od vedení závodního oddělení Aprilie jasně stanoveno, že priority jsou pro příští sezonu rozhodně někde jinde. Většinu prostředků a energie chce továrna v Noale vložit do šampionátu MotoGP, kde si pro sezonu 2016 nestanovila rozhodně malé cíle – Aprilia chce pravidelně bojovat o první desítku s Ducati a Suzuki.
 
Tím je jasné, že ani továrna do Superbiků nehodlá investovat mnoho peněz a pokud se nenajde jiný tým, který by zastoupení Aprilie ve WSBK provozoval, je velmi pravděpodobné, že motocykly RSV4 na startu již v příštím roce neuvidíme.
 
Další, i když celkem nepravděpodobnou variantou je možnost, že by se Aprilii podařilo najít silného sponzora, který by pokryl celý provoz oficiálního týmu. Zde je ovšem třeba hovořit o částce okolo 2,5 milionu Euro.

Foto: aprilia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno