Na okruhu Phillip Island se odehrál úvodní závod WSBK sezony 2014, který vyhrál Eugene Laverty s motocyklem Suzuki.

Na okruhu Phillip Island začal první závodem superbikový šampionát sezony 2014. Po startu se ujali vedení tovární piloti Aprilie, ke kterým se přidal Davide Giugliano na Ducati. Trojice jezdců poodjela svým soupeřům, ze kterých se do vedoucí skupiny dokázal dostat pouze Eugene Laverty na motocyklu Suzuki. To bylo v době, kdy v závodě již nebyl jeho týmový kolega Alex Lowes, který havaroval, stejně jako několik dalších jezdců.

Laverty na nic nečekal a jakmile se zařadil do vedoucí skupiny, okamžitě začal předjíždět jednoho jezdce za druhým, až se šest kol před cílem ujal vedení. Na čele si vytvořil menší náskok, který dovezl až do cíle, kde byl po dvaadvaceti kolech o 2,959 dříve, než druhý Marco Melandri a o 3,034 sekundy než třetí Sylvain Guintoli. Pětici nejlepších doplnili čtvrtý Davide Giugliano a pátý Loris Baz. Obhájce titulu Tom Sykes dokončil první letošní závod na sedmém místě, když se před něj dostal i Jonathan Rea.

Nejlepším jezdcem na motocyklu specifikace EVO byl David Salom, který dojel za osmým Chazem Daviesem. Desítku nejlepších uzavřel Niccolo Canepa.