Scott Redding se v roce 2022 stane novým členem rodiny BMW Motorrad Motorsport. Příběh se značkou Ducati je tedy u konce.

BMW Motorrad Motorsport vítá nového člena rodiny pro šampionát FIM Superbike 2022. 28letý Brit Scott Redding bude v nadcházející sezoně závodit na BMW M 1000 RR za tým BMW Motorrad WorldSBK.

Redding působí v různých třídách Mistrovství světa od roku 2008, včetně pětiletého závodění v MotoGP. V roce 2019 závodil jednu sezonu v britském šampionátu superbiků (BSB) a zajistil si titul. Pro sezonu 2020 přestoupil do Mistrovství světa superbiků, v němž přesvědčuje silnými výkony.

V sezoně 2022 bude Redding závodit v týmu BMW Motorrad WorldSBK jako týmový kolega Nizozemce Michaela van der Marka. Kromě toho v současné době probíhají jednání mezi BMW Motorrad Motorsport a Tomem Sykesem (GBR) o prodloužení smlouvy na sezonu 2022 World Superbike. V souladu s tím budou všechny další změny oznámeny později.

 

 

Marc Bongers, ředitel BMW Motorrad Motorsport

„Jsme velmi rádi, že můžeme Scotta přivítat v naší rodině WorldSBK. V posledních letech prokázal, že skvěle zvládl přechod z GP přes BSB do WorldSBK a stal se jedním z nejlepších jezdců. Jsme proto přesvědčeni, že Scott je se svým bojovným duchem a absolutní vůlí po vítězství, dokonalou novou posilou týmu BMW Motorrad WorldSBK a další posilou celého našeho projektu WorldSBK. Srdečně Scotta vítáme a těšíme se na výbornou spolupráci.“

 

Shaun Muir, šéf týmu BMW Motorrad WorldSBK

„Scottovu kariéru sledujeme již řadu let a jsme rádi, že se nyní stane součástí našeho týmu. Jeho úspěchy mluví samy za sebe a je skvělé, že své schopnosti a zkušenosti v budoucnu přinese do týmu BMW Motorrad WorldSBK. Jeho získáním do týmu BMW Motorrad Motorsport znovu podtrhuje obrovský význam projektu WorldSBK a cíl etablovat se na samém vrcholu.“

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: ducati-racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno