Výsledky prvního dne testu WorldSBK v Austrálii na Phillip Islandu.

Po třech týdnech odpočinku se jezdci šampionátu mistrovství světa Superbiků vrátili na závodní trať. Dnes ráno rozjeli poslední letošní test, který se koná na Phillip Islandu v Austrálii. Velice dobrý výkon podal Álvaro Bautista z týmu Aruba.it Racing – Ducati, který ve WSBK debutuje. Dnes ráno zajel kolo za 1:30,743. První pozici obsadil i ve druhé odpolední části, kde zajel čas 1:31,149. Tím samozřejmě překvapil, protože je to jeho teprve sedmý den v sedle Superbiku. Dnes se s týmem věnoval hlavně práci s měkkými pneumatikami, na které si musí také zvykat. Jeho týmový kolega Chaz Davies pracoval na základním nastavení svého stroje, ale na začátku dne měl nějaké technické problémy, takže nedokázal napodobit tempo svého kolegy. V tabulce časů tak skončil až za desítkou nejlepších v obou částech. S dalšími dvěma Panigale se jezdci věnovali vývoji a také nastavení. Eugene Laverty z týmu Goeleven se soustředil na základní nastavení a zlepšení pocitu na zadním kole, zatímco Michael Ruben Rinaldi z Barni Racing se snažil co nejvíce seznámit s okruhem a poté se věnoval novému odpružení Showa.

Alex Lowes

Velice konzistentní tempo předváděl Alex Lowes z týmu Pata Yamaha, který obsadil druhou pozici se ztrátou 0,403 s. Jeho týmový kolega Michael van der Mark obsadil sedmou příčku a potvrdil dobré výsledky Yamahy z lednových testů. Letos budeme moci sledovat hned čtyři YZF-R1 na startovním roštu. Marco Melandri z týmu GRT skončil šestý, když zkoušel nějaké novinky a jeho týmový kolega a nováček v této třídě Sandro Cortese se hlavně snažil adaptovat na Superbike na této trati. Nakonec skončil osmý.

Jonathan Rea a Leon Haslam z továrního týmu Kawasaki před pár dny představili barvy pro letošní sezóny a dnes ráno byli první na trati. Od začátku měli velice podobné tempo a den ukončili na třetím a pátém místě. Oba dva pracovali hlavně s pneumatikami Pirelli a Jonathan se musel také vypořádat s pádem v desáté zatáčce. S další Kawasaki pracoval také Toprak Razgatlioglu, který zajel desátý nejlepší čas, když jel s novým motorem.

Jonathan Rea

Velice sledovaný byl tým BMW, který tu má nový stroj S1000RR s novým šasi a kyvnou vidlicí. Oba jezdci postupně budovali svou jistotu na stroji. Tom Sykes obsadil čtvrtou příčku a Markus Reiterberger skončil devátý. Tom byl během druhé části dokonce druhý nejrychlejší.

Po několika měsících různých spekulací se na závodním okruhu představil tým Moriwaki Althea Honda. Z jezdců na Hondě byl nejlepší Leon Camier, který skončil jen kousek za Top10, i když je motorka stále v rané části vývoje.

Zítra test pokračuje a poté už se můžeme těšit na páteční start sezóny.

Kombinované výsledky 1. dne testu

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno