Teprve osmnáctiletá Alexandra Pelikánová se postaví na start závodu Mistrovství světa superbiků. Na divokou kartu vyrazí sbírat cenné zkušenosti mezi závodní špičku ve své kategorii Supersport 300. Pelikánová je členkou domácího závodního týmu Brno Circuit Junior Racing Team.

Závodnice byla z možnosti vyrazit do domácího závodu příjemně překvapená. „Nečekala jsem, že bych divokou kartu mohla získat. Hrozně se těším a je to pro mě velká výzva. Ale beru to hlavně jako skvělý trénink, protože ostatní závodníci mají už spoustu zkušeností. Pro mě je to příležitost, jak se učit od těch nejlepších,“ vysvětluje Pelikánová, pro níž je letošní sezóna první na velké motorce.

Brněnská rodačka letos startuje především v evropském šampionátu Alpe Adria. Hned v prvním závodě sezóny slavila úspěch, když se umístila na 3. místě v rámci bodování mistrovského poháru České republiky, který je součástí závodního víkendu Alpe Adria. Pelikánová za sebou má další úspěchy v podobě celkového vítězství v seriálu Minimotocup, stejně jako celkově druhé místo v minibikovém mistrovství České republiky.

Vstupenky v předprodeji jen do konce května

Příznivci motocyklového sportu mají posledních pár dní na nákup vstupenky za výhodnou cenu. „Předprodejová vlna končí 31. května, potom bude možné pořídit vstupenky pouze za plnou cenu na místě během závodního víkendu. Proto nerozhodnutým fanouškům rozhodně doporučujeme s nákupem neotálet,“ říká obchodní ředitel Automotodromu Brno Michal Klouda. V prodeji jsou všechny standardní typy vstupenek.

Držitelům kategorie gold a všech speciálních vstupenek se automaticky otevírá přístup do paddocku, kde mohou nahlédnout do zákulisí šampionátu. „Dalším bonusem je veřejnosti zcela otevřené Parc Fermé a následný pódiový ceremoniál. Slavnostní vyhlášení se podařilo umístit do strategického místa v areálu tak, aby mu mohli přihlížet všichni návštěvníci bez výjimky, tedy i držitelé nejlevnějších vstupenek typu silver,dodává výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Na stejném místě se po celou dobu konání WorldSBK bude odehrávat Paddock Show, která mimo jiné nabídne rozhovory a krátké autogramiády nejúspěšnějších závodníků víkendu.

 

Warm Up Tour začíná

Fanoušci motosportu mají jedinečnou příležitost zahřát se do správné provozní teploty ještě před startem šampionátu. V následujících dvou týdnech se na necelé desítce míst po celé České republice můžou těšit na roadshow, v jejímž čele pojede speciální prosklený kamion s vystavenou motorkou trojnásobného mistra světa Jonathana Reay.

Ostrý závodní speciál se společně s dalšími aktivitami představí v Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Ostravě, Zlíně, Olomouci a Brně, kde celou tour zakončí. Vyjma vystaveného motocyklu jsou součástí Warm Up Tour soutěže o vstupenky a dárkové předměty, stejně jako závodní dráha pro děti.

 

 


zdroj: TZ AMD BRNO

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno