Sportster od H-D má své kouzlo a čas od času se v customovém světě najde někdo, kdo ho dokáže podtrhnout naprostou jednoduchostí. Přesně tak to udělal i Taiwanec Winston Yeh a známý jako Rough Crafts

Není to výjimkou, že přestavba motorky začne jejím pádem. A přesně tak tomu bylo i v tomto případě, kdy majitel Taiwanského zastoupení značky Dickies havaroval se svým XR1200. “Hlavním směrem bylo vrátit XR1200 ke kořenům, tedy flattrackové XR750, kterou považuju za jednu z nejlepších motorek historie.” vysvětluje svůj záměr Winston.

 

Stavba Rusty Slider probíhala souběžně s dalším Sportsterem “Hooligan Tactics Forty-Eight”, ze kterého zbyly přední vidlice a kyvka. Tady se hodily. Přední klasická vidlice je usazena do frézovaných brýlí vlastní výroby, zadní kyvnou pak tlumí dvojice tlumičů Progressive 970. A když tracker, tak velká kola, v tomto případě lehká frézovaná 19″ Del Mar od Roland Sands Design nazutá do flatových pneu Maxxis. Upraveny byly také brzdy, kotouče Lyndal Racing brzdí třmeny Performance Machine.

 

Winston chtěl zachovat siluetu původní sportsterové nádrže, kterou ale tvarově upravil a především zúžil. Doplněna byla o víčko z katalogu Rough Crafts, ze kterého pochází také kryt spojky, přední světlo, stupačky, řídítka a představce. Vlastní výroby je pak také sedlo a zadní část kapotáže.

 

Svoje dostal také motor na vstupu i výstupu. XR1200 je v originále stříkačka, ale to nějak Winston nedokázal přenést přes srdce, takže se poroučela pryč, aby ji nahradil karburátor Mikuni HSR42 a k němu samozřejmě odpovídající elektronika. Výfuková soustava je kombinací Winstonových oblíbených svodů Supertrapp a koncovky vlastní výroby.

 

Finále, to je lak. Tady se samozřejmě muselo objevit logo Dickies, ale chtělo to víc. A tak Winston vymyslel „rezavost“, kterou na kapotáže přenesl jeho dlouhodobý spolupracovník, lakýra z Air Runner. Takže ve finále to všechno zas tak jednoduché nebylo, ale celkový dojem je vynikající. Na dřeň očesaná motorka, krásné komponenty, fantastická silueta. Rough Crafts opět nezklamali.

Foto: Rough Crafts

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno