Pro Fabia Quartarara z Monster Energy Yamaha MotoGP byl v Grand Prix Kataru klíčový silný start. Nakonec skončil na 9. místě.

Fabio Quartararo a Franco Morbidelli z týmu Monster Energy Yamaha MotoGP obstáli v úvodním závodě sezony 2022 MotoGP. Ačkoli ani jeden z nich nedokázal zaútočit na přední příčky, jak plánovali, drželi se při zemi a sbírali solidní body, když skončili na 9., resp. 11. místě.

Na okruhu Losail International Circuit byla krásná noc – ideální prostředí pro první závod sezony 2022. Na startovním roštu bylo cítit očekávání, když se 24 jezdců připravovalo na vjezd do první zatáčky. Quartararo se dokonale držel svého plánu: měl parádní start z 11. místa na startovním roštu, který ho dočasně posunul na sedmé místo, než uzavřel první kolo na osmém místě.

Svou pozici se snažil uhájit a propadl se až na 10. místo, ale když Francesco Bagnaia ve 12. kole společně s Jorgem Martínem havaroval, Francouz se opět posunul na osmé místo. Jezdec s číslem 20 strávil zbývajících 11 kol správným zacházením s pneumatikami, ale nakonec přejel pod šachovnicovou vlajkou na 9. místě se ztrátou 10,543 s na prvního.

Morbidelli měl obtížný start ze středu pole. Na začátku druhého kola se ocitl na 16. pozici a později ztratil další pozici. Pro Itala to byla většinou osamocená jízda. S volným prostorem na trati před sebou i za sebou se soustředil na své závodní tempo. Kvůli různým haváriím se muž z Yamahy dostal do 12. kola na 11. místo a až do cíle tlačil na udržení své pozice, přičemž do cíle dorazil se ztrátou 16,712 s na první místo.

Fabio Quartararo

„Měl jsem dobrý start, ale od začátku byl tlak v pneumatikách velmi vysoký. To bylo trochu zvláštní, ale tlačil jsem na maximum a čekal jsem, že budu mít trochu lepší tempo. Lépe to dnes nešlo. Samozřejmě jsme dnes doufali ve víc, ale mým úkolem je být na každý závod stoprocentně připravený a soustředěný. Vždy odevzdávám 100% v každé pozici, ať už bojuji o vítězství, nebo o třetí, páté nebo patnácté místo. Dělám, co můžu, bez ohledu na to, na jaké pozici jsem.“