Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha) vede šampionát o 24 bodů před Jonathanem Reou (Kawasaki Racing Team). Pro Turka bude Argentina prvním „match-pointem“ sezony.

Naopak britský závodník usiluje o snížení náskoku a udržení boje o titul. Ale  kdo ví, co se stane v jedné z nejnepředvídatelnějších sezon v historii WorldSBK…

S 24bodovým náskokem mířícím do Argentiny může Toprak Razgatlioglu tento víkend matematicky rozhodnout o titulu. Stručně řečeno, Razgatlioglu musí do Indonésie vést 62 nebo více bodů náskoku, a to i s přihlédnutím k započítávání lepších výsledků.

 

 

Pro možnost, že Toprak v neděli získá titul šampióna, musí v prvním závodě skončit před Reou (nebo získat minimálně o jeden bod více než on). To znamená, že pokud Rea vyhraje první závod, souboj o titul zaručeně pojede do Indonésie.

Pokud jde o formu v San Juanu, Razgatlioglu tam v prvním závodě WorldSBK v roce 2018 získal druhé pódium v kariéře a v roce 2019 získal tři stupně vítězů. Týmový kolega Andrea Locatelli tuto trať nikdy neviděl, takže to pro něj bude zcela nová zkušenost.

 

Toprak Razgatlioglu:

„Tuto trať mám moc rád a v minulosti jsem zde již vybojoval pódiová umístění, ale uvidíme. Jako vždy, zůstávám i tentokrát koncentrovaný na vítězství, průběžná tabulka šampionátu se neustále mění. Tým pracuje tvrdě a pro každý závod mám motorku skvěle připravenou, takže věřím, že tímto směrem budeme pracovat od pátečních tréninků i v Argentině.“

 

MS Superbike 2021 průběžný stav

  1. Toprak Razgatliogu (TUR/Yamaha) 478 bodů
  2. Jonathan Rea (GBR/Kawasaki) 454 b.
  3. Scott Redding (GBR/Ducati) 424 b.
  4. Michael Rinaldi (ITA/Ducati) 249 b.
  5. Andrea Locatelli (ITA/Yamaha) 249 b.

 

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha-racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno