Továrný tým Yamahy v minulých dnech potvrdil, že nebude váhat přistoupit k kontroverzní týmové režii, aby pomohl Jorgemu Lorenzovi v obhajobě titulu mistra světa, pokud to bude možné. Je to něco, co fanoušek motocyklového sportu určitě nechtěl slyšet, na druhou stranu je to něco, co je v motoristickém sportu zcela běžné.

Mladý Španěl ztrácí na vedoucího jezdce Caseyho Stonera 44 bodů a do konce šampionátu zbývají pouhé čtyři závody. Jeho týmový kolega Ben Spies byl proto nepřímo požádán samotnou Yamahou, aby v těchto posledních závodech pomohl Lorenzovi, pokud to bude nutné.

Šéf továrního týmu Yamaha Lin Jarvis řekl: “Pořád zbývá pár závodů a není to tak, že na prvního ztrácíme pár bodů. Uvidíme, jak se celá sezona vyvine a chceme, abychom ve dvou posledních závodech měli pořád matematickou šanci titul obhájit. Proto uvidíme, co bude potřeba udělat.”

Ben a Jorge jsou týmoví hráči a myslím, že je mezi nimi velmi dobrý vztah, což v minulosti rozhodně nebylo. Naši piloti spolu nesoupeří o titul mistra světa a proto by si mohli vzájemně pomoct. Pokud jeden z nich vyhrát nemůže a ten druhý ano, je rozumné, aby si vyšli vstříc.”

Týmová režie se často používá ve Formuli 1 a je to velmi kontroverzní téma. Fanoušci jsou potom právem naštvaní, že jsou výsledky závodů zmanipulovány.

Lin Jarvis dodává: “Tohle často vidíme ve Formuli 1, kde nedávno zákaz týmové režie zrušili. S tím osobně souhlasím, protože podle mého názoru má tým právo na určení strategie a tohle by rozhodně neměli dělat fanoušci sportu”.

Ben Spies ale odmítnul, že by ho Yamaha kontaktovala ohledně týmové režie. “Pokud někdo vyhraje šampionát tím, že ho druhý pustí, tak se mi to moc nelíbí. Zatím jsem nic od týmu neslyšel a nehodlám jezdit jinak. Pokud před sebou někoho vidím, tak se ho budu snažit předjet.”

Foto: Yamaha Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno