Manažer týmu Monster Energy Yamaha v rozhovoru pro MotoGP Podcast doufá, že se britský jezdec v příští sezoně zúčastní tří závodů na divokou kartu.

Manažer týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, pan Massimo Meregalli, doufá, že se továrna z Iwaty dohodne s testovacím jezdcem Calem Crutchlowem na tom, že se britský jezdec v roce 2023 zúčastní několika závodů na divokou kartu.

Poté, co RNF MotoGP na konci sezony 2022 přešel na stroje Aprilia a Miguel Oliveira a Raul Fernandez debutovali na RS-GP při testech ve Valencii, zůstala Yamaha pro sezonu 2023 bez nezávislého týmu. To znamená, že jedinými dvěma piloty na strojích YZR-M1 budou mistr světa z roku 2021 Fabio Quartararo a jeho týmový kolega Franco Morbidelli.

 

 

Poté, co Andrea Dovizioso oznámil, že po skončení GP San Marina předčasně ukončí kariéru, zaplnil Crutchlow po boku Darryna Bindera prázdné místo pro posledních šest závodů sezony. Trojnásobný vítěz závodů Grand Prix v premiérové třídě také nijak nevynikal, přesto Crutchlow bodoval ve čtyřech závodech a sezonu dokončil s deseti body.

Crutchlow byl navíc klíčovým spojencem Fabio Quartarara. Testování různých specifikací pneumatik a nastavení motocyklu v průběhu víkendu, které by jinak nebylo možné vyzkoušet, poskytlo Francouzi a jeho týmu cenné informace, když se v boji o titul utkali s Francescem Bagnaiou (Ducati Lenovo Team). A vzhledem k tomu, že v příští sezóně není možné využít služeb satelitního týmu, Yamaha doufá, že se Crutchlow bude moci zúčastnit některých závodů na divokou kartu.

 

 

Massimo Meregalli

„Cal, když se vrátil a nahradil Doviho, nám trochu pomohl, protože jsme se mohli podělit o některé úkoly. Daří se mu velmi dobře, jezdí závody, testy, před příchodem sem jel do Jerezu, je to opravdu dobrý pracovník. Jeho zkušenosti jsou velmi hmatatelné, vidíme, že jeho komentáře jsou vždy ve většině případů podloženy daty. To je velká pomoc. Zejména pro příští rok, kdy nebudeme mít satelitní tým, nasazovat divoké karty bude velmi důležité a je to věc, o které budeme brzy jednat, protože jsme viděli, co z něj můžeme dostat. Mít třetího jezdce alespoň ve třech závodech, to pomůže.“

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha.racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno