Jestli se někdo z vás chystá pořídit některou ze sportovních motorek značky Yamaha, doporučujeme si počkat. Pro sezónu 2022 si totiž Yamaha přichystala takovouhle libovku.

Právě před šedesáti lety se totiž značka Yamaha poprvé objevila na startu mistrovství světa Grand Prix konaném ve Francii v květnu 1961 s motocyklem RD48 o objemu 250 ccm.

Pouhé dva roky po premiéře Yamahy na GP získal Fumio Ito na stroji RD56 vůbec první vítězství této značky na GP na Velké ceně Belgie a od toho dne se společnost nikdy neohlédla zpět.

V roce 1964 vyhrála Yamaha své první mistrovství světa a získala i první titul konstruktéra s Philem Readem ve třídě 250 ccm, první z mnoha vítězství v tomto desetiletí.

Byl to začátek neuvěřitelné cesty pro všechny, kdo se podíleli na závodním programu společnosti, a během posledních šedesáti let se Yamaha etablovala jako jeden z nejúspěšnějších výrobců s více než pěti sty vítězstvími v závodech Grand Prix, včetně 38 titulů jezdců (18 v královské třídě), 37 titulů konstruktérů a 7 týmových titulů.

Rozhodně mají co slavit! Bílá kapotáž s červenou grafikou Speedblock patří k těm nejtradičnějším závodním barvám Yamahy a v rámci řady R World GP 60th Anniversary si je budeme moct dopřát všichni.

Nabídka se bude týkat modelů R1, R7, R3 a R125 modelového ročníku 2022, první kousky by se měli na prodejnách objevit v prosinci letošního roku. Kromě barev na motorkách najdeme také speciální emblém 60. výročí. Tak skočte k dealerovi nebo na www.yamaha-motor.eu

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno