Sportovní ředitel italské továrny Ducati prohlásil, že pokud dokáže Redding ve WSBK vybojovat titul, může se vrátit do MotoGP.

 

V letošní sezoně bude barvy továrního týmu italské Ducati vedle Chaze Daviese hájit také nově příchozí Scott Redding, který má před blížícím se startem nové sezony vysoké cíle. Nyní se k výkonům Reddinga vyjádřil i sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti.

Dle slov Ciabattiho může být pro Reddina jistou motivací i návrat do MotoGP, který by mu Ducati mohla umožnit. Jak ale Ciabatti dodává, tato varianta by připadala v úvahu pouze v případě, kdy by Redding vyhrál titul ve WSBK.

„Nemyslím si, že je jeho budoucnost v MotoGP zcela uzavřená, ale nyní má dvouletou smlouvu s týmem Aruba v šampionátu Mistrovství světa Superbiků, kde se pokusí vyhrát titul. Pokud by se mu to povedlo letos, pokusili bychom se ten stejný úspěch zopakovat i ve druhém roce. V MotoGP je obrovská úroveň konkurence a je zde málo jezdců, kteří se chystají k odchodu. Je ale pravdou, že návrat do MotoGP by mohl být pro Scotta cílem, ale pouze v případě, že by vyhrál titul ve WSBK,“ řekl Paolo Ciabatti.

 

 


Zdroj bikeracing.cz / foto: ducati

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno