Komise Grand Prix po zasedání v Misanu vydala další úpravy sportovních pravidel pro závody šampionátu MotoGP.

Komise Grand Prix složená z pánů Carmelo Ezpeleta (nejvyšší představitel Dorny), Paul Duparc (FIM), Hervé Poncharal (IRTA) a Takanao Tsubouchi (MSMA) za přítomnosti Carlose Ezpelety (Dorna), Mika Trimby (IRTA, sekretář setkání) a Corrada Cecchinelliho (ředitel technologií) se při setkání uspořádaném v Misanu 8. září 2018 provedla následující rozhodnutí:

Sportovní pravidla – platná okamžitě

Startovní procedura při mokrém závodě

Pokud bude závod odstartován během “mokré startovní procedury”, existují potenciální potíže u týmů s plným natankováním palivové nádrže. Proto bylo rozhodnuto, že pokud bude prováděna tato startovní procedura, vzdálenost závodu bude zkrácena o jedno kolo.

Penalizace změny pozice

Pokud jezdec dostane penalizaci změnit svou pozici, bude zobrazena na jeho tabuli na cílové čáře během pěti kol. Stejně tak budou penalizace zobrazeny na přístrojových deskách jezdců. Protože je tu potenciál různých změn v pozicích během uvedených pěti kol, bylo rozhodnuto, že tato deska bude zobrazena jen po dobu tří kol.

Náhradní jezdci

Vzhledem k vyjádřenému znepokojení, že týmy třídy MotoGP by mohly manipulovat se současnou regulací a mohly by vyměňovat motorky ve stejném týmu nebo s jiným týmem, aby možná pomohli jezdci, který je blízko k překročení limitu přiděleného počtu motorů a protože existuje několik možných scénářů, budou pravidla upravena tak, že náhradní jezdec nemůže být současně smluvním jezdcem šampionátu pokud nebude schválen GPC.

Sportovní pravidlo – platné od sezóny 2019

Divoké karty ve třídě Moto2

Vzhledem k omezení dostupnosti nových motorů Moto2 v roce 2019 a skutečnosti, že nebudou k dispozici žádné stroje této specifikace v jiných šampionátech, bylo dohodnuto, že v roce 2019 nebudou umožněny vstupy na divokou kartu do této třídy. Pro sezónu 2020 bude situace přezkoumána.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno