Nechceme sice bůhví jak prosazovat elektrické motorky, benzín je benzín, ale i v tomto segmentu se občas objeví stroj, který stojí za povšimnutí. Tentokrát minimalistická retro variace ze Států

O strojích malého výrobce ze San Francisca už jste u nás před pár lety slyšeli. Tehdy se firma ještě jmenovala BRD a tímto videem parádně uvedla na trh svoje elektrické supermoto. Mezi tím přišel nový kapitál, s ním změna na Alta Motors a zdá se, že bezproblémová života schopnost. Ke standardním modelům RedShift MX a SM, se zřejmě brzy připojí i novinka v podobě Street Trackera.

 

Ten Alta Motors představila zatím jako prototyp na customérské akci The One Moto Show v Portlandu a i mezi milovníky klasiky sklidila velký ohlas. ST stojí na platformě zmiňovaných sériovek (hliníkový rám, elektromotor s 40 koni a 162 Nm, dojezd 80 km) a zachovává si i jejich podvozkové komponenty, tedy tlumiče WP a brzdy Brembo. K těm navíc přidává luxusní karbonová kola BST, vpředu 19″.

 

Asi nejzajímavější na celé motorce je jednoduchá a elegantní karoserie připomínající šlapačky, kterou si v Alta Motors vymodelovali sami. Skvěle se k ní hodí také moderní LEDkové přední světlo. Tak co vy na to? Jezdili byste na něčem takovém do práce?

Foto: Alta Motors

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno