V Misanu se včera odjel první závod třídy Superbike a zde jsou nějaké zajímavosti před závodem druhým.

Álvaro Bautista včera skončil třetí a získal 16. umístění na stupních vítězů, s čímž se dostal na 36. místo v tabulce získaných pódií. Tím také vyrovnal Anthonyho Goberta a Yukio Kagayamu. Pro Ducati to bylo zároveň 80. podium v Misanu a je prvním výrobcem v historii WorldSBK, který toho dosáhl na nějaké trati.

Jonathan Rea oslavil 74. vítězství kariéry, což je o 15 víc, než má jeho nebližší konkurent – čtyřnásobný mistr světa Carl Fogarty. Mezi 21. červnem 2009 a 22. červnem 2019 je více než deset let a je to třetí nejdelší vítězná kariéra v historii. Jonathan je za Noriyuki Hagou (12 let a 11 měsíců) a Troyem Corserem (10 let, 7 měsíců a 24 dní). Pro Jonathana to bylo zároveň 149 umístění na stupních vítězů, takže má dnes šanci oslavit 150. pódium. Při závodě Superpole může získat 10. pódium v Misanu a tím by vyrovnal Troye Corsera. Kawasaki včera získala 130. vítězství a celkem 399. pódium.

Alex Lowes včera spadl ve čtvrtém závodě v řadě. Navíc spadl z vedení závodu a závod naposledy vedl loni v Brně.

Tom Sykes v Misanu získal pódium pro BMW, na které značka čekala 5 let, 8 měsíců a 2 dny. Naposledy pro ně pódium získal Marco Melandri v roce 2013 v Jerezu v prvním závodě. Pro Toma je to první pódium s BMW, takže získal umístění na stupních vítězů se třetím výrobcem (Suzuki, Kawasaki, BMW).

Loris Baz skončil čtvrtý, což je jeho nejlepší výsledek od té chvíle, co byl druhý v Losail v roce 2014.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno