Závody mistrovství světa silničních motocyklů každým rokem nabírají větší popularity, což dokazují také návštěvní čísla jednotlivých Grand Prix. Letos se na tribunách ukázalo dohromady téměř tři miliony fanoušků.

MotoGP se pustilo do sumarizace letošní sezóny a jednou z položek je také celková návštěvnost všech závodů. Letos přišlo na všechny závody rekordních 2 884 242 fanoušků, což je o 218 436 více, než v roce 2017. To je samozřejmě výzva pro nadcházející sezónu, zda se tento trend udrží. Je jasné, že tomu pomohlo také zařazení další Velké ceny do kalendáře, kterou bylo Thajsko.

Thajsko se stalo nejnavštěvovanější Grand Prix roku, když se tu během celého závodního víkendu sešlo 222 525 lidí. Na druhém místě skončil rakouský Red Bull Ring, který také není v kalendáři MotoGP dlouho. Zde byla návštěvnost 206 746 fanoušků a pomyslné stupně vítězů doplňuje francouzský Le Mans s 206 617 diváky.

Francie s Le Mans kromě celkového třetího místa obsadila první pozici v počtu diváků, kteří trať navštívili během závodní neděle. Celkem se tu sešlo 105 203 diváků, což jinde během celého roku nebylo. Na druhém místě je další evropský legendární okruh, kterým je holandský Assen. Zde byla nedělní návštěvnost 105 000. Na třetím místě je malajský Sepang se 103 948 diváky.

A jak na tom bylo naše Brno? Podle čísel si letošní Velkou cenu České republiky nenechalo ujít 187 348 diváků, což je druhá nejmenší návštěvnost za posledních šest let. Největší návštěvnost v posledních letech byla v roce 2015, kdy se na Masarykově okruhu v Brně sešlo 248 434 diváků.