Výsledky nedělních závodů mistrovství světa Superbiků ze španělského Aragónu.

Superbike – závod Superpole

Nedělní závodní program v Aragónu při třetím kole letošní sezóny WSBK začal závodem Superpole třídy Superbike. V Aragónu je od rána lepší počasí, než během včerejška a pátku. Je hlavně slunečno, vzduch měl 10°C a trať 17°C. Závodu se nezúčastnil Leandro Mercado, který má zlomené levé zápěstí.

Jezdci se na startovním roštu seřadili podle včerejších výsledků Superpole, takže z první pozice startoval Álvaro Bautista. Ten stejně jako v předchozích závodech na nic nečekal a všem začal ujíždět. Po prvním kole vedl o jednu vteřinu a svůj náskok nadále navyšoval. Za ním to byla stejně jako včera pěkná podívaná. O druhé místo chvíli bojoval Sandro Cortese, ale poměrně rychle ho ostatní předjeli a poté tu jela hlavně dvojice Jonathan Rea a Alex Lowes. V závěru závodu se k nim navíc připojil Chaz Davies, takže jsme opět sledovali pěkné souboje.

Álvaro Bautista

Pro osmé vítězství z osmi v této sezóně si dojel Álvaro Bautista. Jonathan Rea opět obsadil místo druhé a třetí dojel Alex Lowes. Takže takové bude složení první řady odpoledního závodu. Chaz Davies pojede ze čtvrtého místa. O páté místo spolu chvíli jeli Eugene Laverty a Tom Sykes, ale Tom se tu nakonec osamostatnil.

Hned po startu společně spadli v první zatáčce Michael Ruben Rinaldi a Michael van der Mark, kvůli kterým museli někteří další jezdci vyjet mimo trať. Jezdec Yamahy se do závodu vrátil, zatímco zástupce Ducati musel k lékařům. Závod v polovině skončil také pro Markuse Reiterbergera, který měl nějaký technický problém se svým BMW. Po včerejším pádu na startu závodu tak přišla další těžká chvilka.

Výsledky závodu

Supersport – závod

První z hlavních odpoledních závodů WSBK v Aragónu byl vypsán pro jezdce třídy Supersport. Ten se jel na 16 kol. V Aragónu bylo stále polojasno, vzduch měl 12°C a trať 20°C. Do závodu nenastoupil Rob Hartog kvůli zlomenému zápěstí a také Hector Barbera na základě rozhodnutí týmu.

Nejlepší start předvedl Federico Caricasulo, který se ujal vedení. Itala se snažil držet Thomas Gradinger, který poprvé do závodu startoval z pole position. Oba dva se rychle začali odtrhávat ostatním a do poloviny závodu vedli o přibližně 0,8 s. Thomas byl stále nalepený na zadním kole Federica, ale zatím k předjíždění nedocházelo. Na třetím místě jel chvíli Jules Cluzel, ale toho poté překonal Randy Krummenacher. Výborné tempo měl Raffaele De Rosa s MV Agustou, který se z přibližně sedmého místa propracoval k Randymu Krummenacherovi.

Ve druhé polovině se na čele závodu sjela vyrovnaná čtveřice Thomas Gradinger, Federico Caricasulo, Randy Krummenacher a Raffaele De Rosa. V závěru závodu to byla mezi nimi těsná bitva, kde se často měnilo pořadí a neodpouštělo se žádné zaváhání. Závod byl díky tomu napínavý až do cílové čáry. Pro druhé vítězství v sezóně si nakonec dojel Randy Krummenacher, když Raffaela De Rosu porazil jen o pár tisícin vteřiny po předjetí v poslední zatáčce. Stupně vítězů doplnil Federico Caricasulo a Thomas Gradinger se musel spokojit se čtvrtým místem, i když už právě v posledním kole trochu na vedoucí trojici ztratil. Jules Cluzel doplnil Top5. Pěkná bitva probíhala i o šesté místo, které nakonec získal Corentin Perolari.

Výsledky závodu

Superbike – 2. závod

Dalším závodem v nedělím harmonogramu byl druhý závod třídy Superbike. V Aragónu se dál díky slunci zlepšily podmínky a vzduch už měl 14°C a trať 25°C. Před závodem bylo oznámeno, že Alessandro Delbianco dostal penalizaci průjezdem boxy za špatnou jízdu v prvním závodě.

Do závodu dobře odstartoval Jonathan Rea, ale do první zatáčky opět najížděl jako první Álvaro Bautista. Úřadující mistr světa se ho snažil udržet, ale domácí jezdec se nakonec dokázal odpoutat a na konci prvního kola vedl o jednu vteřinu. Jeho závod pak probíhal úplně stejně, jako v těch předchozích, takže měl pře sebou prázdnou trať až do cíle. Tím projel s náskokem téměř devíti vteřin a oslavil devátou výhru v sezóně. Ta je zároveň 350. vítězstvím Ducati v šampionátu, čímž je nejúspěšnějším výrobcem v historii WSBK.

O druhé místo to byla podobně zajímavá bitva, jako v sobotním závodě. Proti sobě tu jeli Chaz Davies, Jonathan Rea, Alex Lowes a Leon Haslam. Všichni měli velice vyrovnané tempo a na souboje tu nebyla nouze. Ve druhé polovině závodu se většinou na druhé pozici držel Chaz Davies a za ním se o třetí místo nejprve předjížděli hlavně Jonathan Rea a Alex Lowes, poté Alexe vystřídal Leon Haslam. Alex Lowes v závěru závodu začal ztrácet na trojici před sebou.

Dvě kola před cílem zkusil Jonathan Rea předjet Chaze Daviese, ale ten mu přejetí okamžitě vrátil. Nakonec si musel Jonathan počkat na poslední kolo, ve kterém byl v jedné zatáčce Chaz delší a toho okamžitě využil. Tak jako Álvaro letos sbírá vítězství, Jonathan Rea sbírá druhá místa a stejně tak to dopadlo v tomto závodě. Chaz Davies skončil třetí, takže stupně vítězů vypadaly stejně, jako po prvním závodě. Alex Lowes už s větší ztrátou dojel sám na páté pozici. O šesté místo to bylo zajímavé podobně jako vpředu, kde proti sobě jeli Eugene Laverty, Michael van der Mark a Jordi Torres. Šestý nakonec skončil Eugene Laverty, který v posledních kolech závodu poodjel jezdcům za sebou.

Výsledky závodu

Supersport 300 – závod

Nedělní program v Aragónu ukončili jezdci nejslabší třídy Supersport 300. Do závodu bohužel nenastoupili čeští zástupci Oliver König, Vojtěch Schwarz a Alexandra Pelikánová, kteří se včera nedostali mezi Top30 v kombinaci časů Superpole a ani nevybojovali postupových šest míst v závodě Last Chance. Do závodu tak nastoupilo 36 jezdců a zbytek z 52 členného startovního pole mohl jen přihlížet.

Do závodu dobře odstartovali Galang Hendra Pratama a Manuel Gonzalez, kteří spolu bok po boku najížděli do první zatáčky. Na čele závodu byla od začátku velice početná skupina, ve které se také držela Ana Carrasco, úřadující mistryně světa.

Většinu závodu byl na čele Manuel Gonzalez, se kterým tu jeli Hugo De Cancellis, Andy Verdoïa, Jan-Ole Jahnig, Victor Steeman, Omar Bonoli, Maximilian Kappler, Scott Deroue, Koen Meuffels a Ana Carrasco. Ana přibližně v polovině závodu z vedoucí skupiny odpadla ve 13. zatáčce. Pádů bylo nakonec dost a na zemi skončil také Galang Hendra Pratama po kontaktu s dalším jezdcem.

O vítězství to byla napínavá a těsná bitva až do posledního kola. První pozici ale nakonec udržel Manuel Gonzalez. Jen se ztrátou 0,058 s skončil na druhém místě Hugo De Cancellis. Poslední pozici na stupních vítězů v posledním kole vybojoval Scott Deroue.

Výsledky závodu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno