Grand Prix Austrálie na okruhu Phillip Island již řadu let pronásleduje špatné počasí, nízké teploty a často také velmi nepříznivý vítr. To vše je způsobeno říjnovým termínem, kdy na tomto území teprve začíná jaro.

Dle zákulisních informací proti tomuto termínu protestuje řada jezdců a po změně volá již i samotný promotér – společnost Dorna Sports. Ta již odstartovala jednání s místním promotérem o možnosti přeložení závodů na australském Phillip Islandu do první fáze sezony. Právě v tomto období na Phillip Islandu panuje pozdní léto, které slibuje mnohem přívětivější podmínky pro závodění.

Pokud tato jednání dopadnou úspěšně, již v roce 2021 by mohla být Grand Prix Austrálie přesunuta na některý z březnových či dubnových termínů, kdy by byl tento závodní víkend zapojen do zámořského turné před startem evropské části sezony.

Dosavadním důvodem říjnového termínu byl především fakt, že promotér Australian Grand Prix Corporation pořádá závod Formule 1, který se jede na začátku března a pro promotéra není snadné organizovat dvě akce takového charakteru hned měsíc po sobě.

Pro samotnou Dornu by tento přesun neznamenal žádný zásadní logistický problém, již příští rok se pojede v Kataru a poté v Thajsku, odtud by přesun do Austrálie již nebyl vůbec komplikovaný.

 

 

Zdroj: bikeracing.cz / foto: repsol media, fb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno