Tohle tu snad ještě nebylo. Tolik novinek a tolik předsezonních testů. Pokud si chcete udělat přehled o sezoně 2024, podívejte se do aktuálního Motohousu.

Na úvod základní výčet všech testů motorek, na které se můžete v novém čísle těšit: Honda CBR600RR, Harley-Davidson Street Glide & Road Glide, Yamaha MT-09, BMW M 1000 XR, Moto Guzzi Stelvio 1000, KTM 390 Duke, BMW F 900 GS, QJMotor SRV 700, Ducati Diavel V4, Suzuki Hayabusa a nová Honda CRF1100L Africa Twin. Každý si najde to své, posuďte sami.

 

 

 


 

MH TEST
nová Moto Guzzi Stelvio

Už bylo načase. Původní Stelvio vzniklo před 17 lety a přestalo se vyrábět v roce 2016. O nějaké evoluci tedy nemůže být řeč, tady se muselo rýsovat od nuly. Stelvio je pro Moto Guzzi zásadní model, od kterého si hodně slibuje. Motorky Moto Guzzi jsem měl vždycky zafixované jako extravagantní kousky italského designu, které sice krásně vypadají, ale jsou plné vrtochů. Dobře, přiznávám se. Tohle léta zažitý otřepaný klišé se zakořenilo i ve mně. A přitom jsem vlastně žádný pořádný vztah s italskou orlicí nikdy neměl. Jedna noc se přece nepočítá.

 

 


 

MH TEST – Suzuki Hayabusa

Jedno je jasný. Stojí přede mnou legenda. Nedovedu si představit motorkáře, kterej by si pod slovem Hayabusa okamžitě nevybavil, o co jde. Ne všichni se jí budou klanět… ani mě v roce 1999, kdy se poprvé představila, vůbec nezajímala. Byl jsem puberťák a jediná Suzuki, co přicházela v úvahu, byl Intruder. To samozřejmě jen proto, že na Haryka jsem neměl prachy. Nějaká plastová zalehávačka? Bylo mi totálně fuk, že jí tenkrát naměřili maximálku 312 km/h. A je mi to fuk dodnes.

 

 


 

MH EXCLUSIVE
nová Yamaha MT-09

Když se zaposlouchám do ostrého jekotu toho tříválcového pokladu, nemůžu se ubránit myšlenkám lehce máznout spojku a vyjet z téhle dvojkové vracečky s předním kolem v luftě. A o tom, že jsem do ní přijel ve slušným štorcu, protože jsem před ním v rychlým sledu podkopal tři kvalty a jemně si pohrál se spojkou, raději pomlčím. Takové chování totiž není ani trochu slušné, ale co mám s ní, sakra, jinýho dělat?! Ona o to doslova prosí, takže by bylo neslušný nedat jí to, k čemu byla primárně udělaná. Je to pořád Dark Side of Japan, tak jakýpak upejpání.

 

 


 

MH TEST – Ducati Diavel V4

Dostat do testu Diavel je svátek. Tahle motorka je doopravdy jiná, a právě proto se střídáme, já i Carlos, za jejími řídítky tentokrát poctivě a v předem dohodnutých pravidelných intervalech. Chceme, aby se dostalo na každého z nás. Oba si to chceme užít a oba se při tom chceme zaměřit hlavně na to, jak vám všechny ty emoce co nejlépe předat. „Popravdě, tahle motorka je magor,“ nadhazuje jako první můj mladší kolega.

 

 


 

MH EXCLUSIVE
nová Honda CBR600RR

Mám to otevřený tolik, na kolik si v týhle poslední kulervoucí zatáčce troufnu. Vymotaná čtyřka, koleno zabořený hluboko v asfaltu, a i když můj aktuální srdeční tep atakuje hranici, u které chytré hodinky indikují přicházející selhání všech životně důležitých orgánů, ubrat nemůžu. Ne v tuhle chvíli. Byla by to totiž srabárna, a tak budu spoléhat na pilulku hrdinství, kterou jsem měl připravenou na nočním stolku. A taky na promakanou elektroniku, která ze mě udělá jezdeckého boha, ale nenechá mě spadnout. Alespoň tak si to v téhle chvíli představuju.

 

 


MH představení
CFMOTO 450CL-C

Popularita prudce stylových cruiserů středního objemu roste geometrickou řadou, takže není divu, že se přidává i CFMOTO se svým vůbec prvním cruiserem 450CL-C, který už je za dveřmi všech showroomů. CFMOTO se pouští do segmentu, ve kterém to začíná pěkně houstnout. Svou stylovku na balonových pneumatikách vysílá na zteč proti Hondě Rebel 500 a Kawasaki Eliminator 500 SE. Tohle bude vážně zajímavý!

 

 


 

MH rating
15 rad, kterých byste si měli před sezonou hledět

Článků o tom, jak sebe a svůj stroj nachystat na sezonu, jsme už napsali moc. A tak to dnes vezmeme trochu s nadhledem a jakousi formou poznámkového bloku. Ať si můžete odškrtnout, co už máte za sebou a na co ještě nesmíte zapomenout! Kupujete nový stroj? Pak nezapomeňte, že motorka je primárně otázkou zábavy a seberealizace! Chraň vás ruka páně si ji vybírat třeba podle spotřeby benzinu nebo podle nějaké podobné zhůvěřilosti. Děláte si radost, nevyplňujete tabulky!

 

 


 

MH EXCLUSIVE
nová KTM 390 Duke

„No bullshit“ – tak KTM pojmenovala svou kampaň na podporu nových modelů Duke. Vážně se toho nebojí a ono proč taky, když je po 30 letech od představení prvního Duka sakra na co navazovat. Moc dobře si pamatuju na léto roku 2013, kdy jsem na jeho první generaci najel za týden snad tisíc kilometrů. A ani jeden z nich nebyl úplně klidnej. Ta motorka byla neposedná, veselá, pořád chtěla jančit. A když tak hezky prosila, tak jsem jí to taky dopřál.

 

 


 

MH EXCLUSIVE
Harley-Davidson Street Glide a Road Glide

Proti nízkému studenému slunci řítíme se placatou krajinou k břehům moře. Tekutý krystaly tachometru skládají číslice od 130 do 150 km/h a zase zpátky, rychlý zatáčky střídají ještě rychlejší rovinky, silnice je pěkná a suchá, provoz úplně minimální a svět je pro tenhle okamžik v naprostém pořádku. A přece je něco nějak divně. Přesněji řečeno: jinak.

 

 


 

Představení modelové řady
BMW F 900 GS/ F 900 GS Adventure / F 800 GS

O tomhle ježdění na pobřeží Atlantiku, v trojúhelníku portugalských městeček Peniche – Óbidos – Foz do Arelho, si může každý endurář nechat zdát! Na tomto novinářském eventu pořádaném dovozcem BMW, který natrasovala Motoškola Přijďte se projet, nás čekal poctivý endurový test, a to hned na několika strojích najednou!

 

 


MH TEST – QJMotor SRV 700

Sedíme si takhle s Carlosem a Honzou v kavárně u cesty na Rondu. Motorkářsky profláklý úsek široké silnice s kvalitním asfaltem znamená, že každou chvilku zastaví nějaký motorkář, aby zkoukl navigaci nebo svlažil hrdlo colou s ledem či typickým přepraženým espressem. A ti, kteří z motorky slezou, neváhají a jdou se mrknout k nám blíž, protože to, co jsme tam zaparkovali my, ještě neviděli. Udivené pohledy se ještě protáhnou, když jim odpovíte, že jde o čínskou produkci. A moje reakce při prvním seznámení s tímto cruiserem byla vlastně totožná.

 

 


 

MH první jízda
nová BMW M 1000 XR

S 1000 XR je oproti tomu cestovní motocykl, ale na druhou stranu s eMkovými auty také nejezdí jen závodníci, takže v BMW postavili cestovní stroj, který svými parametry zašlape do země většinu sportovních strojů. M 1000 XR má stejnou základní konstrukci jako předchozí dvě eMka, a především má stejný motor. A protože je to eMko, prošlo odlehčovací kúrou, nabralo na svalech, vyfasovalo sportovní podvozek a ošizeny nebyly ani brzdy.

 

 


 

MH SPORT – Grand Prix

Nemohli jsme se dočkat, ale už je to konečně tady! Na začátku března se po pětasedmdesáté v historii rozjela nejsledovanější a nejúžasnější závodní série světa, motocyklová Grand Prix. Úvodní podnik se konal tradičně pod umělým sluncem uprostřed pouště v katarském Dohá, o čtrnáct dní později borce prověřila věhlasná horská dráha poblíž jihoportugalského Portimãa. A tady je k tomu všemu náš malý rozjezdový sumář…

 

 


 

MH SPORT – historie Tourist Trophy

Irská vítězství na Tourist Trophy. TT odstartuje na ostrově Man již tradičně na konci května a celý roadracingový svět se už těší na tu obrovskou výzvu. Michael Dunlop je jen krůček od toho, aby v počtu vítězných závodů vyrovnal (nebo dokonce předčil) svého legendárního strýčka Joeyho Dunlopa. U této příležitosti jsme pro vás připravili podrobný přehled všech úspěchů domácích, tedy irských jezdců.

 

 


 

MH SPORT – MS Superbike

První dva závodní víkendy superbikového šampionátu spojovalo jedno téma: pneumatiky. Úvodní závod na australském Phillip Islandu to dokonce ovlivnilo natolik, že bylo z důvodu bezpečnosti nařízeno během závodu povinné přezouvání. Nikdo si totiž nebyl jistý, zdali pneumatiky Pirelli celou délku závodu vydrží. No, dějou se to věci, co si budeme povídat… O čtyři neděle později v Barceloně se sice již nepřezouvalo, ale bylo opět zřejmé, že jezdci absolvují jednotlivé závody velice obezřetně.

 

 


 

Test ATV a SBS POLARIS
ATV & SBS

Čtyřkolky a side-by-side patří do našeho motorkářského světa taky! A jestli někdo tvrdí něco jiného, ještě neměl čest si k tomu pořádně přičichnout a naložit některému z těchto strojů plnej plyn. Když jsme tedy dostali pozvání od českého zastoupení Polaris, neváhali jsme ani vteřinu!

 

 


 

MH flotila
redakční Ducati Multistrada V4 S

Stačilo jen pár minut, abychom se do naší dlouhodobé Multice totálně zamilovali. To je motorka, vážení. Než jí ale pořádně naložíme, je třeba ji hezky poctivě zajet. Moc dobře chápeme, že tohle je dost ožehavý téma, ale když si domů dovezete fungl novou motorku, stejně se tomu nevyhnete. Mluvíme o zajíždění. Co člověk, to názor, takže jsme se rozhodli, že oslovíme pár renomovaných expertů z oboru, abychom vám mohli říct, jak je to doopravdy. Takhle to děláme my.

 

 


 

MH na akci
testování Hondy Africa Twin, Malaga

Mezi zákazníky a vlastně i mezi novináři se rozšířil nešvar v podobě nazývání základního modelu Africa Twin s 21″ předním kolem a delšími zdvihy malou Afrikou. Snad za toto pojmenování může poněkud štíhlejší silueta v prsou, tedy okolo nádrže, ale ve všech ostatních ohledech je tahle malá Africa vlastně o dost větší a vyšší než sesterský a cestovatelsky zaměřenější model Adventure Sports (v textu dál označován zkratkou ATAS).

 

 


 

MH na akci – MOTOSALON 2024

Letošní výstava se konala v Brně. Funguje to tak už nějakou dobu, jeden rok je na řadě Praha, druhý rok má výsadní právo Brno. Vychází se tak vstříc ze všeho nejvíc návštěvníkům, jednou to máte blíž, jednou dál, je v tom určitá spravedlnost. Před rokem byla výstava kritizována za menší počet vystavujících značek.Nikdo nevěděl, jak se motorky rozběhnou, a tak se nebylo čemu divit, že řada dovozců volila spíš jistou zdrženlivost.

 

 


 

Přestavba – Public Enemy
Harley Davidson Low Rider ST Pepy Sršně

Harley je motorka pro páprdy a umí jezdit jenom rovně? Starý trapný klišé, který se už nejednou podařilo rozbít. Teď i u nás – Pepa Sršeň jezdí na H-D. Na poněkud neobyčejném H-D. Zapomeňte na chvíli na to, jestli máte Pepu rádi, nebo ne. Zapomeňte na to samé u Harley-Davidsonu. Ať tak, či onak, tahle motorka je opravdu vyvedenou výkladní skříní české customové scény. Nebo spíš brzy bude. Ale postupně…

 


 

 

NOVÝ TIŠTĚNÝ
MOTOHOUSE 4/2024

V plošné distribuci pak od úterý 9. dubna 2024
Cena časopisu: 119 Kč (SK verze 4,90 €)
Roční předplatné: 990 Kč
nebo 1.149 Kč s MH katalogem (SK roční předplatné 39,90 €)
Předplatné Česko: www.send.cz
Předplatné Slovensko: www.ipredplatne.sk

 

 

DIGITÁLNÍ PUBLIKACE

https://www.digiport.cz/detail/floowie-pu/565057/775-motohouse-4-2024

 

 

6 KOMENTÁŘE

 1. Dal sem do vyhledávače “motocykl časopis” no to je tragédie. Jako já vám fandím, ale ta propagace mě připadá jako že si hrajete na VIP fan klub pro zvané… respektive starší a pokročilé v tom horším slova smyslu.

  • Tady asi došlo k malé mýlce, my jsme Motohouse časopis 🙂
   …ale to je v pohodě, jak jsem psal v komentáři k vašemi předešlému příspěvku, opravdu děkujeme za fajn nápad. Promyslíme to.

 2. cena časopisu: 119 Kč; roční předplatné: 990 Kč a to platí pro papír? Nebo elektronickou verzi, jestli to vůbec umíte…. Na tabletu se stránky zobrazují bez některých obrázků (Chrome, Vivaldi na tabletu) . Odkaz na předplatné je kde? Normálně si nevím rady. Jasně, jako IT pracovník hodím do googlu motohouse & předplatné. Promiňte, ale z mého pohledu ta nevstřícnost k modernímu předplatiteli mě úplně odradila

  • Dobrý den, článek Představení Motohouse 4/2024 obsahuje odkaz na předplatné pro Česko, tak i pro Slovensko. Odkazy najdete na konci tohoto článku. Tamtéž je odkaz i na službu DIGIPORT, kde najdete elektonickou publikaci a je tam i možnost předplatného pro elektronickou podobu.
   Ale děkujeme za inspiraci, možná od příště budeme skutečně dávat tyto odkazy na začátek představení, aby to bylo víc na očích. Díky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno