Špitalo se, špitalo, a nakonec je to pravda. Tedy vlastně jen z poloviny. Honda opravdu na autosalonu v Ósace představila nový model Hawk 11.

Zatím ovšem pouze pro japonský trh. O tom, jestli a kdy přijde na řadu Evropa, se mlčí. Ale i tak se na jestřába pojďme mrknout. Základem mu budiž stejný motor jako Africe Twin a NT1100, tedy řadový dvouválec s osmi ventily a přesazenými ojničními čepy na klikové hřídeli o 270°.

Objem 1084 ccm, hodnoty maximálního výkonu a točivého momentu zatím nezveřejněny, ale očekáváme něco kolem 100 koní a 100 Nm. Ocelový, částečně dvojitý kolébkový rám také vychází z Africy, stejně jako řada dalších dílů.

 

 

Jinak je ale naháč s polokapotkou plně připraven na silniční dovádění, pneu mají rozměry 120/70-17 a 180/55-17, na předku najdeme USD vidlici Showa SFF-BP a radiální čtyřpístky od Nissinu. Digitální budík prozradil přítomnost palivových map, nepochybujeme ani o kontrole trakce a dalších asistentech.

Motorka je podle všeho připravena ve finální verzi do výroby, která s největší pravděpodobností začne už letos. A teď ta hlavní otázka – chtěla by něco takového Evropa a má o tom Honda přemýšlet? Napište nám svůj názor, předáme ho nahoru.

 


foto: Honda

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno