Ruku na srdce, když je venku dvacet stupínků a všechny tři aplikace na vašem mobilu ukazují příštích pět dní bez mráčku, kdekdo si vyjede kolem komína jak lázeňskej švihák v džínech a kevlarový košilce.

Frajeřinky zpravidla končí, když máte před sebou desetidenní výjezdní zasedání po divoké Transylvánii, 1200 km od rodný hroudy. To se pak sedí, spekuluje a přemejšlí, v jakých hadrech to člověk pojede, aby si to užil v suchu, teple a v pohodě.

Kuba Čapek z MotoVšem, který tuhle adrenalinem nabitou expedici absolvoval s partou na čtyřkolkách, měl od začátku jasno. „Jedna věc jsou marketingové texty výrobců, druhá pak praxe, kdy dáváte svýmu motorkářskýmu outfitu zátěžový testy od rána do večera, týden v kuse.

Proto jsem dlouho nepřemýšlel a vybral od značky Rebelhorn jejich top model Patrol. Třívrstvý set na dlouhé cesty na motorce či náročné ‚technické‘ tratě na čtyřkolce, kdy jedete na hraně svých možností. Už na první pohled je jasné, že v Patrolu se budete cítit opravdu bezpečně díky zvoleným materiálům a střihu. Nechci vás bombardovat výčtem hi-tech materiálů, jako jsou Cordura, Hitena, Superfabric, Sympatex… Proto vám radši popíšu svou osobní zkušenost.

 

 

Ranní teploty v horách se pohybovaly kolem –5 stupňů, ale odpoledne se vyšplhaly i na +22… Díky důmyslné ventilaci jsem si i během jízdy parádně reguloval vnitřní teplotu a odvětrání. Velkým bonusem je kvalitní membrána Sympatex, která mě udržela v suchu během silné průtrže i náročného brodění řek.

Abych byl upřímný, tak jsem před začátkem cesty vybíral z více značek (a to i výrazně dražších), ale také jsem si chtěl ověřit, zda je všemi vychvalovaný Patrol skutečně tak dobrý. A věřte mi, že je! Byl jsem s ním tak spokojený, že jsem tento zapůjčený „testovací“ set již výrobci nevrátil a ponechal si ho ve své moto-skříni.“

Více skvělých věcí pak najdete na www.motovsem.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno