Francouzské úřady zase prudí. Po té, co jim neprošel nesmysl s ježděním v reflexních vestách, zkouší to alespoň s pásky. A mohl by z toho být problém

Budeme-li na chvilku zaujatí, řekneme, že chceš-li dát volovi sílu, dej mu do ruky razítko. Omezování pod hlavičkou bezpečnosti jde do dalšího levelu. Francvouzské úřady vydaly předpis, že každý motocyklista na fr. silnicích musí mít na oděvu reflexní prvek o minimální ploše 150 cm2. Jde tedy o plochu např. 10 x 15 cm, což už není zrovna málo, nejde jen o nějaký pásek na ruce a pokud ano, tak hodně tlustý.

Tak jako i v případě pokusu zavedení povinného ježdění v reflexních vestách se samozřejmě ve Francii zvedla vlna nevole, která vyústila v hromadnou petiční akci. Nicméně momentálně je předpis v platnosti, takže pokud byste se chystali v zimě vyrazit na francouzské území léčit si nedostatek ježdění, doporučujeme se reflexními prvky vybavit. Dá se předpokládat, že ze začátku bude policie vůči cizincům tolerantní, ale znáte to, když narazíte na vola, může to být drahé.

Co si o takovém nařízení myslíte? Má z hlediska bezpečnosti význam nebo jde jen o buzeraci?

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here