Před několika okamžiky Ducati oficiálně potvrdila angažmá španělského jezdce Jorge Lorenza na sezony 2017 a 2018. Pětinásobný mistr světa se tedy na konci tohoto roku převlékne do červeného, pro mnohé jistě zajímavá výzva

Od roku 2008 jezdí Jorge Lorenzo v továrním týmu Yamaha a pod křídly „třech ladiček“ se mu podařilo vyjezdit celkem tři tituly mistra světa. Na konci sezony 2016 ovšem tento příběh skončí. Španělský jezdec přestoupí na Ducati. Tovární tým to dnes oznámil v tiskové zprávě.

Lorenza čeká tedy stejná výzva, jako v sezonách 2011 – 2012 Valentina Rossiho. Hvězdný Ital přestup tehdy neustál. Jak se popasuje se stejným úkolem Jorge je samozřejmě otázka?

Jisté však je, že Desmosedici je při současných pravidlech královské třídy již dostatečně konkurenceschopná a vítězná motorka. Což dokázaly určitě i výsledky posledních závodů.

Poslední titul získala Ducati v roce 2007, tehdy s Casey Stonerem. Bude tedy ukončena tato desetiletá pausa? Otázkou je i to, jak bude v příštím roce vypadat jezdecké složení v továrních týmech Yamahy a Ducati  – či, jestli se tímto nespustí ještě daleko větší jezdecká rošáda?

V MotoGP bude zase o čem hovořit a to je samozřejmě fajn…

Foto: Yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here