Ital Andrea Dovizioso věří, že do prvního závodu v Jerezu bude zpět v plné zdravotní kondici.

Jen několik hodin po zranění levé klíční kosti byl Ital Andrea Dovizioso na operačním sále nemocnice Policlinico di Modena. Zde mu tým chirurgů vedený profesorem Giuseppem Porcellinim zpevnil zlomeninu speciální dlahou.

Dovizioso tak po pádu na motokrosové trati Monte Coralli ve Faenze nebude zahálet na posteli, ale prakticky ihned odstartuje rehabilitaci s cílem být zpět v sedle stroje Ducati Desmosedici GP20 ve španělském Jerezu, kde v polovině července startuje letošní šampionát MotoGP.

 

 

Andrea Dovizioso (Ducati Team, #04)

“Operace proběhla dobře a já za ní chci poděkovat celému lékařskému týmu, který operaci provedl tak rychle. Necítím moc bolest, a to je velmi optimistické. Dnes ráno jsem se vrátil domů a odpoledne si začnu plánovat rehabilitaci. Jsem přesvědčen, že v následujících týdnech se budu moci zotavit, a že budu v plné kondici včas na první GP 2020 v Jerezu.”

 

Prof. Giuseppe Porcellini (Policlinico di Modena)

“Andrea Dovizioso podstoupil operaci s cílem napravit zlomeninu klíční kosti. Pokračovali jsme s vnitřní fixací pomocí destičky se šesti šrouby s anatomickou redukcí. Z mechanického hlediska jsme s výsledkem operace spokojeni. Kromě mne byl lékařský tým složen z profesora Fabia Cataniho, který na operaci osobně dohlížel, profesora Luigi Taralla a doktora Andrea Giorginiho. Chci poděkovat ředitelství Policlinico di Modena, které zpřístupnilo operační sál do tří hodin, a všem zaměstnancům, kteří umožnili rychlé provedení operace.”

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto:ducati

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno