Filip Salač byl operován týmem specialistů pod vedením doktora Xaviera Mira v Universitní nemocnici Dexeus v Barceloně, aby se zbavil chronického excesivního kompartmentového syndromu, který je obecně známý jako “arm pump”.

Dvaadvacetiletý Salač podstoupil operaci loni v prosinci v České republice, aby vyřešil problém s arm pump, který se u něj objevil v závěrečných závodech intenzivní sezony 2023.

Bohužel se Salačovy příznaky vrátily a po konzultaci s doktorem Mirem a lékařským ředitelem MotoGP doktorem Angelem Chartrem se tým Elf Marc VDS Racing dohodl, že nejlepším opatřením bude podstoupit druhý zákrok.

Necelý týden před startem Grand Prix Portugalska v Portimau se tým Elf Marc VDS Racing rozhodl, že se Salač druhého kola na okruhu Algarve International Circuit nezúčastní, aby se mohl soustředit na úplné zotavení před závodem v Austinu, který se jede příští měsíc v Texasu.

FILIP SALAČ
“V zimě jsem podstoupil operaci, abych se pokusil vyřešit problémy s arm pump, ale bohužel jakmile jsem začal před sezonou znovu jezdit, problém se vrátil. Bolest a nepohodlí mi velmi ztížily jízdu na delší vzdálenosti v prvním kole v Kataru. V Barceloně jsem dlouho diskutoval s lékařským týmem a zdá se, že problém se nepodařilo vyřešit a nejlepším řešením byla druhá operace. Operace proběhla velmi dobře a cítím se dobře, i když jsem nesmírně smutný a zklamaný, že nebudu moci závodit v Portimau. Omlouvám se týmu i našim skvělým sponzorům a děkuji všem za pochopení a podporu, protože mi od začátku dávali najevo, že moje pohoda je pro ně hlavní prioritou. Nyní budu tvrdě pracovat na rychlém zotavení, abych se mohl co nejdříve vrátit na trať a podávat výkony na své nejvyšší úrovni.”

MARC VAN DER STRATEN, majitel týmu
“Je velká škoda dozvědět se, že následky nevyřešeného problému si vyžádají nový chirurgický zákrok a Filipovu absenci v Grand Prix. Jeho zdraví a rehabilitace jsou však pro nás prioritou číslo jedna. Je škoda, že Filip musí projít touto situací, ale jsme přesvědčeni, že to bylo správné rozhodnutí, které mu zajistí jak současnou pohodu, tak i optimální výkony po zbytek sezony. Jsem velmi rád, že operace byla úspěšná, a jsem přesvědčen, že za velmi krátkou dobu si budeme moci Filipův talent opět vychutnat za řidítky naší motorky. Závěrem bych rád poděkoval našim sponzorům za jejich pochopení a důvěru s vědomím, že vždy dbáme na nejlepší zájem všech stran.”


zdroj: www.bikeracing.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno