Pražský dealer Harley-Davidson vyhlašuje na sobotu 27. dubna netradiční závod pro všechny motocyklisty, kteří si chtějí prověřit své navigační schopnosti a zároveň pomoci dobré věci. H-D Praha Challenge: „Nejkratší cesta pomůže” vyhraje ten, kdo projede 10 kontrolních bodů a přitom urazí nejkratší trasu. Polovina výnosu ze startovného připadne vítězi, druhá polovina bude rozdělena mezi Nadační fond Ztracené děti, Nadaci policistů a hasičů a handicapovanému motorkáři Aleši Egerovi.

„Jízdou na motocyklech si děláme radost, uvědomujeme si ale, že život mnohých z nás není jenom o bezstarostné zábavě. Chceme dát něco zpátky, podpořit ty, kteří čelí jisté nepřízni osudu se vztyčenou hlavou a překážky chápou jako příležitost,“ říká Jaroslav Vavřina, spolumajitel Harley-Davidson Praha a autor nápadu H-D Praha Challenge. „Hledali jsme způsob, jak propojit radost z jízdy, soutěživého ducha a chuť někomu pomoci. H-D Praha Challenge je proto zábavnou motocyklistickou aktivitou, soutěží, ve které každý jeden účastník ujede cca 200 km na motocyklu, a kromě přátelské rivality a soutěžení s ostatními startujícími přispěje v konečném důsledku finanční částkou na charitativní projekty, se kterými jsme uzavřeli partnerství,“ dodává Lenka Wehrenberg, spoluorganizátorka soutěže.

H-D Praha jako organizátor Challenge výslovně uvádí, že podmínkou účasti není start na motocyklu značky Harley-Davidson. Do soutěže jsou naopak zváni motocykloví nadšenci všeho věku, motocyklových disciplín a jízdního stylu. „Pokud by se například stalo, že team některého z pražských dealerů nebo akreditovaných zástupců motocyklové značky, ať už jakékoli, porazí kluky a holky třeba z H.O.G. Praha Chapteru, nebudeme zklamáni – chceme podpořit dobrou věc a potkat se s kýmkoliv, kdo má rád motocykly a není mu lhostejný osud druhých,“ říká Vavřina.

Jak napovídá podtitul „Nejkratší cesta pomůže“, principem soutěže je naplánovat a projet mezi desítkou kontrolních bodů nejkratší možnou trasu, avšak pouze po silnicích I., II. a III. třídy. Čas zde nerozhoduje. „Všechny průjezdní body oznámíme soutěžícím až těsně před startem. U některých z nich bude jistě příjemné a žádoucí se nějakou dobu zdržet, ať již z důvodů kulturních, nebo gastronomických,“ napovídá Jaroslav Vavřina. „Na čase skutečně nesejde, H-D Praha Challenge se navíc jede za zcela běžného provozu a my trváme i na důsledném dodržování dopravních předpisů ze strany každého jezdce. Pro vítězství bude důležité uvažovat skutečně o každém metru navíc – každý z účastníků bude vybaven zařízením pro záznam pohybu, jehož rozlišení bude nastaveno s přesností na centimetry – vítězem tedy bude ten, kdo se vyhne neplánovaným odbočkám, bloudění nebo popojíždění na parkovišti,“ uvádí Vavřina.

Počet účastníků je omezen na jedno sto, zúčastnit se mohou jak jednotlivci, tak reprezentanti firem nebo teamy. Veškeré startovné, které činí 1 000 Kč pro jednotlivce a 10 000 pro firmy, bude po vyhlášení výsledků rozděleno na dvě poloviny. První připadne jezdci, který urazí nejméně kilometrů, druhá bude rozdělena mezi tři vybrané charitativní projekty. Jakým poměrem se peníze mezi tyto projekty rozdělí rozhodne závodník s druhým nejlepším výsledkem. Veškeré náklady s organizací soutěže hradí Harley-Davidson Praha.

„V prvním ročníku jsme nabídli spolupráci a partnerství třem unikátním a podle nás důležitým aktivitám, za kterými stojí lidé, které osobně známe a pozitivně o nich víme, že se tou kterou problematikou zabývají proto, aby někomu nebo něčemu pomohli, ne aby se uživili. Pavel Caprata již léta pomáhá najít ztracené děti a osvětou se snaží těmto problémům předcházet. „Nadace policistů a hasičů – pomoc v tísni“ pečuje o pozůstalé po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby, a také o invalidní bývalé policisty a hasiče. Mnohé z mužů a žen u těchto sborů také známe. A třetím, naprosto unikátním člověkem, který si zaslouží nejen naši podporu, je Aleš Eger. Motocyklista, který přišel o nohu, ale rozhodnul se, že chce dokázat něco, co mnozí považují „pro mrzáka za nemožné“. Totiž skočit backflip na motorce a ukázat světu i své dceři, že síla člověka je ve vůli a srdci, nikoliv pouze v jeho fyzických dispozicích,“ uzavírá Vavřina.

H-D Praha Challenge se koná v sobotu 27. dubna 2019 od 9:00 hodin. Start, cíl, závěrečný ceremoniál a společenský večer se odehrají v areálu Harley-Davidson Praha na Praze 5. Ukončení jízd, vyhlášení vítězů a předání poukazů partnerům akce se předpokládá kolem 17. hodiny.

Podrobnosti o pravidlech a programu akce naleznete na www.hdchallenge.cz, na FB profilu nebo kontaktujte organizační tým na challenge@harley-davidson-praha.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno