Projížďka ve dvou je sranda, ale je dobrý vědět, jak na to. My vám nabízíme pár tipů, jak si to víc a hlavně bezpečněji užít. Někdo je samotář a jinej by zase bez party kámošů nejel ani k pumpě. Jízda s parťákem má hodně kladů – získáte zkušenosti, podělíte se o sušenky nebo na střídačku budete platit lístky za benzín.

Jinej zase může namítnout, že je to otrava, protože si toho druhýho pořád musíte hlídat. Pravdu mají obě strany. Tady máte naše poznatky a zkušenosti, jak na to.

1. Komunikace a vzájemná důvěra je naprosto klíčová věc. Čím víc spolu budete jezdit, tím víc se budete znát. Než vyjedete, dejte spolu řeč. Kam pojedete, jestli máte oba natankováno nebo jak rychle pojedete. Když se pořádně poznáte, jízdu si rozhodně víc užijete. Zbytek už přijde sám.

 

2. Kdo pojede první? Naplánujte si dopředu, co a jak budete dělat. Zná vedoucí jezdec pořádně trasu? Jestli ne, nebojte se ozvat a jeďte první. Ve skupině je dobrý držet se ve svým pruhu na střídačku – první skoro u středový čáry, další motorka kousek za polovinou svýho pruhu. Tím zajistíte, že každý uvidí víc než jenom uřvanou koncovku výfuku doho prvního a taky nezapomeňte udržovat bezpečnou vzdálenost!

 

3. Nebuďte nervózní, jestli toho druhýho nestíháte. Tím budete akorát vyrábět jednu chybu za druhou, a to je vždycky nebezpečný! Na druhou stranu se zase před vaším kámošem nepředvádějte, jakej jste střelec. Jedete se společně projet a ne závodit. Na to si najděte okruh!

4. Domluvte se, jak budete za jízdy komunikovat. Potřebuju tankovat, dej bacha, můžeš v klidu předjíždět – aspoň tyhle signály byste měli mít naučený a zažitý.

 

5. Můžete se od kámoše něco naučit? Koukněte, kde on přidává plyn a jakou stopu jede. Zkuste si to samý. Jestli se cítíte dobře, může vám to hodně pomoct získat ten správnej rytmus.

 

6. Ale na druhou stranu nemusíte za každou cenu někoho kopírovat. Nezapomeňte pořád koukat tam, kam chcete jet. Sami se rozhodněte, jak rychle a kudy pojedete, jestli budete předjíždět nebo ne. Netlačte na pilu. Pokud vám rychlost jízdy nevyhovuje, klidně to řekněte!

Rychlý tipy

– myslete na to, co děláte. Pokud budete jenom kopírovat kámoše, dostanete se rychle do pořádnýho maléru.

vystřídejte se. Nejezděte pořád tak, že jeden vede a ten druhej ho následuje. Třeba to vašemu kámošovi taky nemusí vyhovovat.

– po jízdě spolu pokecejte. Co mě štvalo? Co bylo dobrý? Vzájemná komunikace je klíč k dobrýmu svezení.

Foto: Motohouse

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno