Český freestyle motokrosař se potýkal s kýlou, se kterou jde ve středu na operaci. „Takže jsem se v Německu chtěl pouze zúčastnit. Předvedl jsem ale čistou jízdu a ostatní chybovali. Takový úspěch jsem vůbec nečekal,“ přiznal Podmol. V Mnichově dominoval letošní suverén Španěl MaikelMelero a na třetím místě byl Pat Bowden z Austrálie. Filip Podmol skončil devátý.

Podmol není v posledních týdnech ve stoprocentní kondici. Koncem března si na exhibici ve Vídni komplikovaně zlomil kost v dlani, se kterou musel na chirurgický zákrok. Pár dní poté absolvoval závod v Krakově. Na sobotní závod do Mnichova se však Podmol rozhodl odcestovat, zejména pozdravit fanoušky a pomoci svému bratrovi Filipovi. Na žádný velký výsledek si netroufal.„Moje ruka je stále trochu retardovaná, mé tělo pomalé a celkově nejsem ve formě. Na motorce jsem neseděl několik týdnů, takže jsem se nemohl připravovat pořádně ani fyzicky,“ popisoval těžkosti Podmol, kterému se v břiše ještě k tomu vytvořila kýla.

 

Bolest na motorce se snažil tlumit tím, že si dal kolem břicha pás a do pupíku si strčil kuličku. „Kýla mě nejvíce omezovala v tréninku, nemohl jsem dělat vůbec nic,“ dodal mistr světa z roku 2010, který v závodě evropského šampionátu nepředváděl žádné náročné triky, jeho finálová jízda neobsahovala ani bodyvarial, tedy otočku nad letící motorkou. „Jezdil jsem hlavně pro radost, ale podařil se skok z quarterpipe rampy, což mi dalo důležité body za využití tratě. Druhé místo na mistrovství Evropy je ale pro mě příjemným šokem a motivací do budoucna.“

S kýlou jde Podmol již ve středu na operaci do nemocnice v Kladně. Netroufá si odhadnout, kdy bude zase v plné kondici. „Do léta bych chtěl být určitě plnohodnotně fit. Stále chci vyhrát titul světového šampiona a vybojovat zlatou medaili na letošních X-Games,“ vyhlásil Podmol, který je v pořadí MS na druhém místě. Další závod mistrovství Evropy je 3. června v Hamburku. Filip Podmolspadl v Mnichově při triku Californiaroll, naštěstí vyvázl bez zranění.

 

Závod freestyle motokrosu mistrovství Evropy v Mnichově: 1. MaikelMelero (Šp.), 2. Libor Podmol (ČR), 3. Par Bowden (Austr.), 4. Leonardo Fini (It.), 5. Ryan Brown (Austr.), 6. LucAckermann (Něm.)… 9. Filip Podmol (ČR)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno