Jeden takovej úsek fajnových tripů naleznete na silnici číslo 289, vedoucí ze Semil směrem k Roprachticím u Vysokého nad Jizerou v severních Čechách. Nekonečná série dokonalých vinglů láká „osliderovaná“ kolena k milostným hrátkám s kvalitním asfaltovým povrchem, což ve spojení s ideálně přehlednými zatáčkami může přivodit čistokrevný motorkářský orgáč.

Okolní panenská příroda pak dá tak zvaně nažrat i offroadově zaměřeným adrenalinovým feťákům. (I když jak všichni víme, po přírodě se přeci nejezdí…)

Rozdýchat nával endorfinů pak můžete na úrovni obce Roprachtice, kde hned u silnice narazíte na kamennou rozhlednu U BOROVICE, v jejímž areálu nechybí ani epesní parkoviště, díky kterému budete mít svého oře permanentně na očích.

Vystoupáte-li pak po dřevěném schodišti až do útulného ochozu rozhledny, naskytne se vám překrásný pohled na stranu Krkonoš, do kraje směrem k Příchovicům nebo směrem ke Kozákovu.

Za povšimnutí ovšem nestojí pouze vlastní výhled, ale zároveň historie zhruba dva roky staré, (nebo spíš mladé) rozhledny, kterážto je od paty až po střechu čistokrevně soukromá.
Její majitel (zapřisáhlý odpůrce bývalého režimu) se totiž už jako malý kluk rozhodl postavit na tomto místě rozhlednu a v druhé půlce svého života tak skutečně učinil. Důkazem jejího čistě soukromého původu může být i naprostá absence jakéhokoliv vysílače mobilního operátora na ní, díky čemuž vyniká mezi svými sokyněmi až nečekaně čistou siluetou.

Lokalita: Podkrkonoší
Start – cíl: Semily – Roprachtice
Délka úseku: 14 km
GPS souřadnice cíle: 50°39’37.422″N, 15°24’5.185″E
www.uborovice.cz

Foto: Radek GAS Michna

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here