Velká část z nás používá motorku jako prostředek k cestování. Pro spoustu pak není nad klasickou papírovou mapu, ale přeci jen se člověk občas dostane do situace, kdy by se nějaká ta moderní technologie v podobě GPS hodila

Nebudeme si však kvůli užití párkrát do roka kupovat GPS navigaci. V ten moment se nabízí možnost použití mobilního telefonu, nebo přesněji smartphonu, zařízení, které je už dnes naprosto běžné. Není problém do nich nainstalovat aplikaci, která vás nejen dokáže navést do daného místa (při hledání konkrétní ulice a čísla popisného ve velkém městě opravdu k nezaplacení), ale také umí najít ve vašem okolí místa, která by se mohla hodit (ubytování, restaurace, lékař atd.).

Dobře, takže zařízení, které to dokáže, bychom měli, ale co s ním? Telefon má člověk standardně v kapse a tam moc na displej vidět není. Pokud máte v přilbě interkom, máte částečně vyhráno, ale navigace jen podle hlasových pokynů není úplně to pravé ořechové. Takže zbývá vyřešit, jak přichytit telefon na motorku tak, aby na něj bylo vidět a zároveň byl v bezpečí před pádem, prachem a vodou. A přesně tyhle problémy umí vyřešit série pouzder italské firmy Interphone. Ta je sice známá především díky výrobě špičkových interkomů, ale v její nabídce toho najdete o hodně víc, včetně právě pouzder na řídítka.

 

Začít samozřejmě musíte správným výběrem. Ten by se měl řídit dvěma parametry. Tím prvním je způsob přichycení. Většině motorek bude vyhovovat standardní objímka na řídítka (12–30 mm), ale jsou tu cestovní motorky nebo skútry, které mají trubky schované pod plasty, případně jiný tvar řídítek. I na to u Interphone mysleli, není problém pořídit uchycení stahovacím páskem nebo do šroubu. Druhé, co byste měli řešit, je kompatibilita s vaším telefonem. V momentě, kdy vlastníte jeden z oblíbených modelů, jako například Samsung řady Galaxy S nebo iPhone, včetně 6 a 6S, můžete sáhnout po pouzdru pro váš přístroj. Jde o pevné pouzdro přizpůsobené přesně tvaru a velikosti mobilu, nechybí ovládací tlačítka a zdířka na nabíjení. Pouzdro můžete používat i při jiných outdoorových aktivitách, kde by mobilu hrozilo poškození.

 

Druhou variantou jsou pak pouzdra univerzální. Ta jsou v několika různých velikostech, vybere si opravdu každý. Nově jsou v nabídce dokonce pouzdra na tabletofony a tablety. Stačí jen zvolit správnou velikost, vybrat správné množství vnitřních podložek a můžete mazat. Telefon jde v pouzdře ovládat dotykem, čitelnost průhledné vrstvy je výborná, telefon máte plně k dispozici. A to nejen k navigaci, ale i pokud používáte interkom k přehrávání hudby nebo telefonování. Nic není jednodušší. Velkou výhodou také je, že pouzdra nestojí žádné převratné peníze, začínáme na nějakých devíti stovákách. Když si vezmete, kolik dnes stojí mapy.

www.interphone.cz

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno