V neděli 2. května vyvrcholil letošní čtvrtý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto3 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky.

Ten do závodu startoval z dvanáctého místa, ale v jeho průběhu se pohyboval mimo bodované pozice. Po divokém posledním kole se však na dvanáctou pozici vrátil a připsal si další čtyři body.

 Ranní warm-up znamenal pro Filipa dvacáté místo a spokojenost před závodem. „Warm-up byl docela dobrý, i když jsme opět vyjížděli na tvrdé sadě pneumatik, na kterých jsme chtěli jet i závod. Byla zima, asfalt měl ráno okolo jedenácti stupňů a guma se roztrhala, fungovala tedy jen první tři kola a poté to začalo dost klouzat,“ popsal dopolední část neděle Salač.

V závodě se českému zástupci podařil start, ale po kontaktu se soupeřem se propadl na jednadvacátou pozici. V průběhu celého závodu se pohyboval ve skupince za bodovanými pozicemi, ale narozdíl od některých soupeřů se mu podařilo dojet až do cíle. V poslední zatáčce chyboval Öncü a srazil Masiu i Bindera, Salač se tak posunul na třináctou pozici. V cíli byl nakonec klasifikovaný jako dvanáctý a připsal si do tabulky další čtyři světové body. Spokojenost u něj ale nepanuje a do příští závodu se chce zlepšit.

 

 

„Do závodu jsme nic neměnili, měl jsem dobrý start, ale v prvním sektoru jsem měl kontakt se soupeřem a málem jsem spadl. To mě rozhodilo a předjelo mě hodně soupeřů, až jsem se propadl na jednadvacátou pozici. Pak jsem se snažil jít dopředu, ale měl jsem opět problém. Stejně jako v loňském roce, když je zatáčka na jedničku, kde se hodně brzdí, nemohu zastavit motorku kvůli tomu, že jede strašně smykem. Dnes jsem měl i problém, že buď motorka jela hodně smykem, nebo to naopak bylo naprosto bez enginebrake. Nevím, co se tam stalo. Poté jsme jeli ve skupince asi tři vteřiny za čelem závodu. Jezdec, za kterým jsem celou dobu jel, ztrácel olej z motocyklu a ten mi stříkal přímo na přední kolo. Stále jsem měl co dělat, abych nespadl a nechápal jsem, z čeho to bylo. Když jsem přijel do boxů, mechanici říkali, že mám celý motocykl od oleje i já jsem byl od oleje. Dnes to tedy byly utrpěné body, už se těším do Le Mans, tam to bude na 100% lepší, protože tam to mám rád a ty zatáčky tam jsou v pohodě, ale musíme se zlepšit, protože takhle to nejde. Musíme se soustředit, aby nastavení motocyklu bylo takové, jaké bych potřeboval,“ zhodnotil čtvrtý závod sezóny Filip Salač.

I přes zisk čtyř bodů za dvanáctou pozici se Filip v šampionátu propadl na osmnácté místo. Kolotoč MotoGP teď čeká jeden víkend pauza, poté se jezdci utkají o další mistrovské body ve francouzském Le Mans.  To patří mezi oblíbené okruhy našeho jezdce, v loňském roce zde bodoval, a nejen čeští fanoušci budou věřit, že se mu zde bude dařit i letos.

 


zdroj: TZ, FB Snipers team

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno