Sportovní ředitel Ducati Corse Paolo Ciabatti potvrdil, že továrna Ducati chce pro příští sezonu opět plně podporovat všechny čtyři jezdce, stejně jako v letošní sezoně, tedy Bagnaiu, Bastianiniho, Martina a Zarca.

Když byl sportovní ředitel Ducati Corse Paolo Ciabatti dotázán reportérem motogp.com Jackem Appleyardem na budoucnost Jorge Martina, vyjádřil boss Ducati své přání, ale i přání Ducati, udržet Martina v rodině boloňské továrny.

V rozhovoru Ciabatti také potvrdil, že by si Ducati pod smlouvou chtěla nechat pro rok 2024 všechny čtyři jezdce, které má i v letošním roce, tedy dvojici továrního Lenovo Ducati Teamu, Peccu Bagnaiu a Enea Bastianiniho, ale také dvojici Prima Pramac Racing Teamu, Johanna Zarca a Jorge Martina, jež byl předminulý týden spojován s jednáním o případném přestupu ke konkurenční Yamaze.

 

 

Paolo Ciabatti
sportovní ředitel Ducati Corse

*„Ano, jistě, ve smlouvě má opci, rádi bychom, aby zůstal u Ducati (Jorge Martin). Je to jeden z nejrychlejších mladých jezdců a v tuto chvíli to nevypadá, že by Yamaha měla motorku, se kterou by mohl vyhrát šampionát. Je mi líto, že to musím říct, ale takhle to momentálně vypadá. Nevíme, jak to bude příští rok, ale v tuto chvíli sedí na vítězné motorce a myslím, že by rád zůstal, protože rád vyhrává.“

*„Upřímně řečeno, neudělali jsme žádné rozhodnutí do budoucna. Bohužel, Enea (Bastianini) byl několik závodů mimo hru, takže bychom si samozřejmě rádi nechali všechny jezdce u nás. Víme, že jezdci týmů Gresini a VR46 mají v současné době s týmem smlouvu. Takže smlouva s Peccem, Eneou, Johannem a Jorgem. V zásadě jsme se všemi spokojeni, je ještě trochu brzy na to, abychom se vyjádřili. Co se týče problému s Eneou a havárie, tak to samozřejmě vše zdržuje.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto Ducati.press, motogp.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno