Král Marquez si dvakrát během ostré kvalifikace MotoGP prohodil motorku a pak zajel kol z kategorie snů. Čas 1:38,120 v Jerezu znamená, že byl konečně překonán letitý rekord Jorge Lorenza z roku 2008, i když jen o 0,069 vteřiny

Ostrá patnáctiminutovka kvalifikace MotoGP měla poměrně jasný scénář. Marc Marquez nechal všechny namlsat a pak udeřil. Rozhodlo poslední kolo, díky němuž nastoupí mladý Španěl na Pole Position – letos již počtvrté v řadě ze čtyř kvalifikací!!!

Druhý Jorge Lorenzo ztrácí 0,421 vteřiny, třetí Dani Pedrosa ještě o desetinku víc. V posledních okamžicích kvaldy se na čtvrté místo protlačil Valentino Rossi, který předběhl nejlepšího Open specialistu Aleixe Espargara, který ovšem před tím po dokončení svého nejrychlejšího kola upadl.

Marquez ukradl Lorenzovi rekord okruhu v Jerezu

Ostatní už mají ztrátu větší jedné vteřiny. Náš Kája Abraham nakonec vystartuje do nedělního závodu ze šestnácté příčky – u něho si připomeňme diferenci od jezdců na srovnatelných strojích Honda RCV1000R (Hayden, Aoyama), která činila 0,7 respektive 0,3 vteřiny!

Moto2: Naopak fantasticky vyrovnaná byla kvalifikace šestistovkové třídy Moto2. Neuvěřitelných šestnáct lidí se tady vešlo do vteřiny a nejrychlejší ze všech byl zkušený harcovník Mika Kallio. Na motocyklu značky Kalex pak do závodu odstartují z první řady i další borci, Sandro Cortese a domácí Luis Salom.

Karel nezajel špatně, zítra by z toho mohly být opět body!