Druhý ročník poháru Motohouse Cup zavítal na sklonku prázdnin podruhé v tomto roce na brněnský Masarykův okruh. A opět byly k vidění zajímavé souboje ve čtyřech vypsaných třídách

V nejslabší třídě Supersport 600 zvítězil Rakušan Danielem Fehn a mírně tak snížil ztrátu svého krajana Roberta Auera, který dojel druhý a stále vede průběžné pořadí třídy. Také na dalších příčkách se umístili Rakušané a sice Stefan Schörgendorfer, Gregor Sillipp a Gerhard Bammacher. České zastoupení jsme ve 24-členném startovním poli neměli.

Svoje třetí letošní vítězství ve třídě Supersport 750 získal Němec Alexandr Saiz a dále také vede i v celkovém pořadí. Rakušan Jirka Solbrig skončil druhý a stejná pozice mu patří i v tabulce. To stejné platí i o jeho krajanovi Richardu Finazzerovi – třetí v závodě i v průběžném pořadí. Zde bodoval čtrnáctým místem Petr Sadloň. Alexandr Saiz si z Brna veze “double” – dokázal totiž ovládnout i třídu Superstock 1000. Bylo to jeho čtvrté vítězství v řadě a bezpečně tak vede i celkové pořadí třídy. Stupně vítězů doplnili Rakušané Markus Augustin a Rupert Kaspar.

Skvělé výkony nadále předvádí Lenka Viktorová. V závodě skončila pátá a stále drží průběžné druhé místo za suverénním Saizem. Jako jediná dokázala bodovat ve všech závodech. Ve třídě Superbike zvítězil Rakušan Wolfgang Gammer před svými krajany Peterem Moserem Glauningerem a Ernstem Tischem. Z českých jezdců se prosadili do první desítky šestý Václav Rumlena a devátý Václav Majer. Vedoucí muž třídy Rakušan Martin Stranz nebodoval, přesto ještě drží průběžné vedení.