První dubnová sobota, lázeňské město Poděbrady a tisíce motorkářů už tradičně roky patří k sobě. Letos zde jezdci opět slavnostně otevřou moto sezónu.

A to po tříleté nucené pauze zapříčiněné covidovými restrikcemi. Stane se tak již v sobotu 1. dubna 2023 a lázeňskou kolonádu v jednom momentě obsadí nespočet majitelů silných strojů.

Akce, která letos, ve své obnovené podobě, proběhne již po 23. se koná pod záštitu města Poděbrady a organizují ji členové Harley-Davidson Clubu Praha a H.O.G. Chapteru Praha. Na programu je pochopitelně i spanilá jízda centrem města nebo doprovodné akce.

 V sobotu 1. dubna ožijí Poděbrady v duchu silných strojů, burácení motorů a vůně benzínu. Lázeňské město se totiž opět, tentokrát po 3 letech, stane dějištěm oficiálního otevření motocyklové sezóny a očekává se, že dorazí velké množství jezdců ze všech koutů ČR, a dokonce i ze zahraničí.

 

 

Speciální vyjížďku Praha – Poděbrady chystají společně přímo i organizátoři akce, Harley-Davidson Club Praha a H.O.G. Chapter Praha. Jejich příjezd do Poděbrad se očekává okolo 12 hodiny.

V samotném cíli akce je v plánu oblíbená spanilá jízda, která bude opět velkou podívanou pro místní, motocyklové nadšence a obdivovatele silných strojů i turisty. Ta povede od náměstí Jiřího z Poděbrad, do Komenského a Lázeňské ulice až na kolonádu, kde vyvrcholí.

Poděbradská kolonáda se zároveň stane i hlavním centrem dění a v jeden moment na ní bude shromážděno nespočet jezdců všech značek i jejich obdivovatelů. Připraven zde zároveň bude i doprovodný program.

Připomeňme, že oficiální otevírání moto sezóny proběhne letos ve své obnovené podobě již po 23. První oficiální zahájení moto sezóny zorganizovali jezdci a členové H-D Clubu Praha už za První republiky v roce 1931 a poté se jej snažili jako tradici udržet i za doby totality. Současní členové H-D Clubu Praha tak navazují na tradici klubu z let jejich otců a dědů. Akce se nyní vrací po 3leté pauze způsobené covidovými restrikcemi.

 

 


Více naleznete na: www.harley-davidson-praha.cz
zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno