Veletrh MOTOSALON tradičně otevírá motorkářskou sezonu. Koná se pravidelně začátkem jara a přináší zájemcům o koupi motocyklu nebo vybavení vítanou inspiraci. 

Letos se MOTOSALON bohužel neuskuteční. K nejistému vývoji pandemické situace se přidalo narušení výrobních a dodavatelských vztahů, což způsobilo zpoždění dodávek včetně uvedení motocyklových novinek na trh.

Proto se pořadatel Veletrhy Brno, a.s. společně se Svazem dovozců automobilů (SDA)
a partnery rozhodl přípravy akce v roce 2022 ukončit. Sezónu však zahájí  MOTOVÍKEND,  který přivítá příznivce motocyklů a doplňků od 8. do 10. 4. 2022! MOTOSALON se ve své tradiční podobě opět vrátí v roce 2023.

 

 

MOTOSALON uspořádat nejde,
chybí díly i novinky v oboru

„Náš obor patří k jednomu z nejvíce zasažených výpadky dodávek komponentů, což se projevuje obecně zpožďováním distribuce nových motocyklů. Dovozci se ve většině případů potýkají s absencí novinek pro začátek sezóny a s narušením termínů dodávek motocyklů všeobecně,“ říká za motocyklovou sekci tajemník Svazu dovozců automobilů Josef Pokorný.

„Vystavovatelé navíc dle vlastního vyjádření cítí nejistotu i vzhledem k brzkému termínu na začátku března, a proto jsme se k situaci rozhodli přistoupit maximálně zodpovědně. MOTOSALON vnímáme jako reprezentativní přehlídku výrobců a dovozců motocyklů
a motocyklového vybavení. Již pro příští rok plánujeme společně se Svazem dovozců automobilů uspořádat MOTOSALON v podobě, jak jej všichni znají,“
vysvětluje Tomáš Moravec, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno.

K tomuto rozhodnutí přispěl také fakt, že ke stejnému rušení oborových akcí
z obdobných důvodů dochází i v zahraničí. Jedním z příkladů je Moto Austria
v Rakousku.

 

 

 

MOTOVÍKEND rozsahem MOTOSALON nenahradí!
…ale umožní doplnit výbavu

„Vnímáme obrovský zájem fanoušků a příznivců motocyklů. Rozhodli jsme se tedy v náhradním dubnovém termínu uspořádat zážitkové setkání příznivců, kteří si budou moci doplnit výbavu a vyzkoušet některé typy motocyklů,“ nastínil rozdíl Petr Maliňák, ředitel veletrhu MOTOSALON.

 

MOTOVÍKEND
motorky, vybavení a testovací jízdy

Třídenní akce bude setkáním nadšenců a milovníků motocyklů a všeho, co k tomu patří. Na Motovíkendu samozřejmě nebudou chybět motorky, které doplní sekce oblíbených originálních přestaveb. Bohatý výběr bude i v segmentu příslušenství a doplňků, včetně speciálního oblečení. Návštěvníci se mohou těšit i na zajímavý doprovodný program. Když k tomu přidáme „spanilé jízdy“ po Brně i v areálu výstaviště, mají se moto fanoušci opravdu na co těšit! O aktuální informacích a novinkách, které se v rámci Motovíkendu představí budeme fanoušky pravidelně informovat.

 

 

 

„Prodloužený MOTOVÍKEND se uskuteční v dubnovém termínu 8.–10.4., kdy už předpokládáme, že bude pěkné počasí a lepší podmínky pro setkání všech milovníků jedné stopy,“ pozval na závěr všechny příznivce motocyklů a nejen je Petr Maliňák.

MOTOSALON se ve své tradiční podobě vrátí v roce 2023…

 

 


zdroj: TZ BVV

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno