250 vozů je zapsáno na startovních listinách závodu Masaryk RacingDays, který se koná tento víkend na Masarykově okruhu v Brně. Automobily vyjedou na dráhu už dnes při volném testování, pro veřejnost se okruh otevírá na závodní sobotu a neděli

Mezinárodní mistrovství České republiky

Poslední zastávkou letošní sezony jsou Masaryk RacingDays pro mezinárodní mistrovství České republiky v okruhových závodech. Středoevropská špička se fanouškům představí ve třech závodech – dvou sprintech a jednom hodinovém vytrvalostním závodu, který je naplánován na sobotní podvečer.

„Ve startovní listině na poslední chvíli přibylo několik zajímavých vozů. Třeba v Divizi 5 bude startovat i český supersport Praga R1T, který se o vítězství popere mimo jiné s vytrvalostním speciálem Ligier LMP3 rakouského týmu HoragRacing,“ vypočítává manažerka akce Jana Božková. Po několika letech se na dráhu Masarykova okruhu vrátí i domácí tým Mičánek Motorsport. Jiří Mičánek jr. odstartuje v divizi 4 s vozem Lamborghini Gallardo.

 

BOSS GP i s dvanáctiválcovými formulemi

Do startovní listiny seriálu BOSS GP přibyla k formulím 1 dvojice raritních vozů Panoz DP09B, které startovaly na sklonku minulé dekády v šampionátu SuperLeagueFormula. Vozy pohání monstrózní dvanáctiválcové motory, které papírově dosahují výkonu 560 kW (750 koní). Prakticky stejný výkon mají současné vozy F1.

 

Škoda Octavia CUP

Na české okruhy se letos po šesti letech vrátil ryze český značkový šampionát. V seriálu Škoda Octavia Cup závodí upravené vozy Škoda Octavia III RS, za jejichž volanty sedí často naděje českého automobilového sportu i celebrity. V Brně se tak například poprvé představí Petr Fulín jr., který může následovat na Masarykově okruhu příklad svého otce, který si na brněnské trati v roce 2013 pojistil evropský titul v ETCC. „Závody Octavia Cupu patřili ve všech čtyřech předchozích případech k vrcholům daného podniku a tak věřme, že nejinak tomu bude i při velkém brněnském finále, kam dorazí celé pole čítající sedmnáct jezdců z šesti států,“ nastínil promotér seriálu Luděk Diviš.

Eset TWC

Tituly se v Brně budou rozdávat i v atraktivním šampionátu cestovních vozů TWC. Promotér šampionátu rozděleného rozdělen do čtyř značkových tříd Josef Křenek předpovídá, že brněnské finále bude extrémně divácky přitažlivé. Kvůli nabitému programu závodního víkendu totiž pojedou vždy dvě třídy seriálu pohromadě.

 

 

Program pro návštěvníky

Masaryk RacingDays jsou tradičně zaměřeny na celé rodiny. Ani letos tedy nebude chybět bohatý doprovodný program. Novinkou bude dráha s RC modely autíček, které si budou moci děti i dospělí sami vyzkoušet. Každý den ve 13 hodin je pak naplánovaný závod o ceny. Děti navíc budou mít možnost namalovat si vlastní design kapotáže autíčka, který si pak odnesou s sebou domů.

Vstupenky na závodní víkend budou v prodeji na pokladnách přímo na Masarykově okruhu. Základní vstupné stojí 200 Kč / den, víkendová vstupenka přijde na 300 korun. Naproti tribuně T3 bude umístěna velkoplošná obrazovka.

Parkování je zdarma. Ráno a odpoledne pojede v sobotu i v neděli na Masarykův okruh speciální linka 400 z Mendlova náměstí, která pak návštěvníky po skončení závodu odveze i zpět.

 

Foto: archiv AMD BRNO

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno