Muzeum Czech road racing v Hořích, to je hlavně pocta úžasným hořickým závodům a všem lidem okolo nich. Pokud hledáte tip na výlet na motorce pro příští slunečné dny – doporučujeme vám vyrazit právě sem. Unikátní exponáty, příjemné prostředí, genius loci závodní trati, na které se svádějí boje o vavříny již od roku 1936!

K vidění na ní jsou originální závodní motocykly našich nejslavnějších jezdců minulosti Františka Šťastného a Gustava Havla, Antonína Vitvara a dalších, vystaveny také budou motocykly historické z 20. a 30. let minulého století, diváka jistě zaujmou i novější motocykly značek AHRA, Metalex, Yamaha. Nebudou chybět ani současné stroje kategorií supersport a superbike.

Jednotlivé výstavní místnosti (dohromady jich je 8) jsou zaměřeny tematicky na určité období historie hořických motocyklových závodů od 20. let minulého století až po současné závodní ročníky.

Jedna z výstavních místností bude trvale věnovaná památce československého reprezentanta Gustava Havla, velkého příznivce hořického závodu. Kromě jeho motocyklu budou vystaveny i jeho vítězné poháry z Hořic, ale i z dalších (i světových) okruhů a další předměty, připomínající tohoto v Hořicích tolik úspěšného jezdce.

 

 

 

Výstavu najdete přímo v zámeckém areálu čp.1 – u závodní tratě (zatáčka pod Borkem)
*Otevřeno čtvrtek až neděle od 10:00 do 17:00 hodin
*Vstupné děti a důchodci 20 Kč, dospělí 50 Kč

Odkaz na stránky muzea najdete …ZDE

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno