Španělský závodník Marc Márquez převzal vítězstvím v Německu vítězství šampionátu, Dani Pedrosa závod dokončil na třetí pozici. Na pódiu je doplnil jezdec satelitní Yamahy týmu Tech3 Jonas Folger.

Suverénní výkon předvedl na německém Sachsenringu jezdec továrního týmu Repsol Honda Marc Márquez, jenž nedal nikomu příležitost a v závodě si dojel pro vítězství, díky kterému převzal vedení šampionátu. Dani Pedrosa dokončil GP Německa na třetím místě.

Díky tomu se měnilo pořadí v průběžné tabulce, kde se po Viňalesovi (Yamaha) a Doviziosovi (Ducati) vrací do čela Marquez (Honda) – ovšem ta vyrovnanost je v tuto chvíli značná, což je před Brnem skvělé zjištění. Rozdíly jsou v řádech bodů. Pět lidí ještě regulérně bojuje o titul, co bychom před domácí GP chtěli víc !!!

 

Marc Márquez: „Jsem opravdu moc šťastný, věděl jsem, že tento víkend bude hodně důležitý pro celý šampionát. Bylo to místo, kde jsme chtěli zariskovat a pokusit se vyhrát. Ze zisku 25 bodů a vedení v šampionátu mám obrovskou radost, na letní přestávku můžeme odejít s dobrým pocitem. Tohle vítězství bych chtěl věnovat Haydenovi a jeho rodině, tohle jsem si slíbil bezprostředně po té nehodě. Závod nebyl vůbec snadný, před startem jsem očekával boj s Danim, ale nakonec zde byl jiný soupeř. Jonas mne překvapil, ale byl opravdu silný Nyní jsou v tabulce šampionátu čtyři jezdci v deseti bodech, takže je vše otevřené. Nyní si užijeme prázdniny a poté nás čeká Brno.“

 

Stav MotoGP po závodě na Sachsenringu:

1) Marc Marquez /ESP/ Honda Repsol                129 bodů
2) Maverick Viňales /ESP/ Yamaha Factory        124 b.
3) Andrea Dovizioso /ITA/ Ducati Team              123 b.
4) Valentino Rossi /ITA/ Yamaha Factory            119 b.
5) Dani Pedrosa /ESP/ Honda Repsol                  103 b.
6) Johann Zarco /FRA/ Yamaha Tech3                 84 b.
7) Jonas Folger /GER/ Yamaha Tech3                  71 b.
8) Danilo Petrucci /ITA/ Ducati Pramac                66 b.
9) Jorge Lorenzo /ESP/ Ducati Team                   65 b.
10) Cal Crutchlow /GBR/ Honda LCR                   64 b.
…20) Karel Abraham /CZE/ Ducati Aspar             20 b.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno