Manažer Joana Mira prohlásil, že pokud se nepodaří podepsat smlouvu do MotoGP u Hondy, bude muset Joan Mir zůstat v sezoně 2023 doma.

Mistr světa z roku 2020 – španělský závodník Joan Mir zůstává po oznámení odchodu Suzuki z MotoGP pro příští sezonu zatím stále bez nového angažmá. Jak nyní potvrdil manažer Joana – pan Paco Sanchez, stále probíhají intenzivní jednání s Hondou, což je dle jeho slov jediná varianta pro sezonu 2023.

Pokud by tato jednání s továrním týmem Repsol Honda nakonec skončila neúspěšně, není zde dle slov Sancheze žádná jiná varianta a Joan Mir by jednoduše musel jednu sezonu zůstat „doma“.

„Nevím, na co u Hondy tak dlouho čekají, své rozhodnutí neustále odkládají. Hovořilo se o Acostovi, ale dle mého názoru ještě tento jezdec není připraven na přestup do královské kubatury.“

„Joan je připraven smlouvu podepsat a ví, že po boku Marca to nebude mít snadné. Zároveň ale také dobře ví, že je to pro něj pro sezonu 2023 jediná možnost. Pokud nepodepíšeme smlouvu s HRC, bude muset zůstat v příštím roce doma. Bohužel nemáme žádný plán B. Jednali jsme i s Yamahou, ale tam nemají žádné volné místo a stejně tak Ducati neměla zájem o vyjednávání,“ řekl Paco Sanchez.

 

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz foto: suzuki-racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno