U Hondy počítají s tím, že kdyby Marc Márquez nebyl schopen nastoupit do úvodních GP letošní sezony, nahradí jej Stefan Bradl.

Zatímco začátek letošní sezony královské kubatury MotoGP se stále přibližuje, situace kolem zdravotního stavu Marca Márqueze je stále nejistá. Rekonvalescence jeho zraněné ruky se stále protahuje a doposud není jisté, zda bude španělský závodník schopný naskočit hned do prvního závodu sezony 2021.

I přestože proběhla již řada spekulací nad tím, kdo by Marca v takovém případě mohl nahradit, Honda zachovává chladnou hlavu. Dle vyjádření manažera HRC, pana Tetsuiro Hikity, v případě, že Marc nebude schopen nastoupit, zastane jeho roli Stefan Bradl.

„Situaci kolem zdravotního stavu Marca neustále monitorujeme. Chceme si být jistí, že se vrátí v dobré kondici a také pro něj připravujeme tu nejlepší motorku. Pokud ale jeho zdravotní stav neumožní návrat na začátku sezony, počítáme s tím, že na jeho motocykl Stefan. Fungovalo by to stejně jako v loňském roce, ale zároveň také hledáme cesty, jak Stefanovi ubrat práce,“ řekl Tetsuiro Hikita.

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: repsol.media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno